Program słowno-muzyczny – Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
Literatura  /  Muzyka i taniec

Program słowno-muzyczny – Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

  • Wydarzenie archiwalne: 02.04.2025
Miejsce:
Teatr Letni w CiechocinkuCiechocinek, ul. Mikołaja Kopernika
WSTĘP WOLNY
pokaż na mapie DOJAZD Poinformuj znajomychUDOSTĘPNIJ

W środę 2 kwietnia 2025 r. o godz. 19.00 w Teatrze Letnim w Ciechocinku odbędzie się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II w 20. rocznicę śmierci. Na program słowno-muzyczny złożą się poezja Karola Wojtyły z czasów jego młodości oraz fragmenty przesłań papieża Polaka, które skierował do nas, swoich rodaków. Prezentacja przeplatana będzie utworami muzycznymi.

Zabrzmią między innymi pieśni, które znał i które sam śpiewał nasz wielki rodak z Wadowic. Jak podkreślał Jan Paweł II Polacy przetrwali dzięki kulturze, jednym z jej najważniejszych ambasadorów w świecie był i jest Ignacy Jan Paderewski, którego Menuet  G-dur op. 14 nr 1 usłyszy także publiczność zgromadzona 2 kwietnia w Teatrze Letnim.

Zapraszamy na spotkanie z twórczością poetycką i przesłaniami Jana Pawła II. Wystąpi zespół artystyczny „Poloniae Cordibus”, który działa przy Towarzystwie Przyjaciół Ciechocinka oraz gościnnie: Dorota Chojnacka, Izabela Chojnacka, Gabriela Dropiewska, Marta Dropiewska, Dariusz Jaskólski, Zbigniew Jędraszkiewicz, Monika Ochocińska i Krzysztof Ochociński.

Organizatorzy: Jarosław Jucewicz, burmistrz Ciechocinka oraz Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka. Wstęp wolny!



Źródło: Ciechocinek