Premiery Płytowe: Variété / Rozwód
Muzyka i taniec

Premiery Płytowe: Variété / Rozwód

  • Wydarzenie archiwalne: 28.01.2022
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
W nowym roku, ze zdwojoną siłą wracamy do Was z naszym ulubionym cyklem koncertowym zwanym PREMIERY PŁYTOWE! 28 stycznia 2022 zapraszamy na 2 koncerty:

godz. 19.00 - Rozwód

Rozwód to wrocławsko-toruńskie trio założone przez Szymona Szwarca (Jesień; gitara) i Damiana Kowalskiego (Pchełki; perkusja), współpracujące obecnie z Cezarym Rosińskim (Młyn; syntezator, sampling). Muzyka tria to eksploracja elektroakustycznych możliwości składu, w którym rozrastająca się sieć połączeń między instrumentami akustycznymi oraz elektronicznymi uaktywnia kolejne warstwy brzmień i rozwiązań w zakresie kompozycji oraz ekspresji. Rozwód wydobywa na swoje potrzeby elementy muzyki tanecznej, improwizowanej oraz noise’u, przekuwając je w sposób właściwy zespołom garażowym, gdzie rdzeń tych działań stanowi wciąż układ gitara–perkusja. Podczas koncertu zespół nie ogranicza się do odtwarzania materiału nagranego na płycie, stawiając na półimprowizowane sety, których punkt wyjścia stanowią kompozycje utrwalone na nagraniach. Każdy koncert zespołu Rozwód przynosi coś nowego, co następnie poddawane jest dalszej muzyczno-produkcyjnej obróbce.

godz. 20.30 - Variété

Koncert w ramach trasy promującej nową płytę zespołu Variété Dziki książę. Najnowsza płyta Variété wciąga jak 10-odcinkowy serial. Nie ma w Polsce zespołu, który z taką konsekwencją przeciwstawiałby się swojemu wcześniejszemu, w tym wypadku zimnofalowemu, wizerunkowi. Z każdą kolejną płytą muzyka Variété gubi ciężar pierwszych produkcji i zyskuje hipnotyczny powab. Autostrady Południa, upał, dzielnice Warszawy, poszukiwanie piękna – esencjonalne i wyrafinowane opowieści tkane przez zespół robią ze słuchaczem to, co powinna robić sztuka: skłaniają do refleksji i pozostawiają trudno zmywalny ślad.

Zespół Variété gra w składzie:
Grzegorz Kaźmierczak – śpiew, elektronika
Marek Maciejewski – gitary
Marcin Karnowski – perkusja
Grzegorz Korybalski – bas

Bilety w cenie 40 zł za dzień (dwa koncerty), 50 zł w dniu koncertu.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:00

Piotr Zioła – trasa Wariat