PRACE UCZESTNIKÓW POPOŁUDNIOWYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

PRACE UCZESTNIKÓW POPOŁUDNIOWYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

  • Wydarzenie archiwalne: 20.06.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Kościuszki 41
Ponad trzysta kompozycji malarskich, graficznych i rysunkowych, uzupełnionych przykładami grafiki komputerowej obejrzeć można w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka na wystawie podsumowującej kolejny rok działalności funkcjonujących w tej placówce pracowni dydaktycznych. Uczestnikami wystawy są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat, który w mijającym właśnie roku szkolnym uczęszczali na popołudniowe zajęcia plastyczne, gdzie pod kierunkiem instruktorów rozwijali swoją wyobraźnię i wrażliwość plastyczną, doskonalili warsztat, rozwiązywali przeróżne problemy plastyczne, poznawali niezwykły świat sztuki. Pokazywane na wystawie prace są zaledwie niewielkim fragmentem tych artystycznych poszukiwań. Mimo że, kompozycje są bardzo zróżnicowane tematycznie, najczęstszym źródłem inspiracji są przyroda i człowiek. Liczne wizerunki zwierząt, motywy roślinne oraz portrety są punktem wyjścia dla ciekawych rozwiązań plastycznych, oryginalnych zestawień kolorystycznych, zaskakujących dziecięcych skojarzeń. Warto zaznaczyć, że na wystawie znalazły się także prace dzieci z Ukrainy, które bardzo aktywnie uczestniczyły w organizowanych przez Galerię zajęciach/

Wystawę można oglądać do 2 sierpnia 2022 r. w siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 oraz filii przy ul. Kościuszki 41/47.

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.: 56 622 75 34