„Pozory Mylą” - wernisaż wystawy Agaty Burzyńskiej
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

„Pozory Mylą” - wernisaż wystawy Agaty Burzyńskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 21.10.2022
Miejsce:
Dom Muz | PodmurnaToruń
Jak co roku, Katedra Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu przyznała Nagrodę im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne! Już wiemy, kto otrzyma nagrodę za rok akademicki 2021/2022! Decyzją wykładowców Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu laureatką została studentka V roku Agata Burzyńska!

Celem przyznawania nagrody Katedry Grafiki jest pobudzanie i popieranie działalności artystycznej studentów, premiowanie ambitnych postaw twórczych oraz wybitnych osiągnięć artystycznych studentów, objętych programem studiów na kierunku Grafika, specjalności Grafika Warsztatowa. Nagroda jest formą pamięci o profesorze Edmundzie Piotrowiczu, zasłużonym artyście i dydaktyku w dziedzinie grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Tegoroczna nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza zostanie oficjalnie wręczona w listopadzie br., podczas otwarcia wystawy – „Wizytówka” w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu, natomiast Katedra Grafiki WSZP UMK w Toruniu honoruje laureatkę dodatkową nagrodą, jaką jest wystawa indywidualna w Galerii Muz przy ul. Podmurnej. To niezwykłe wydarzenie, ponieważ poza jubileuszem – 10. edycją przyznawania nagrody, to właśnie u nas odbędzie się pierwsza w życiu wystawa indywidualna utalentowanej artystki młodego pokolenia – Agaty Burzyńskiej.

Otwarcie wystawy grafik Agaty Burzyńskiej „Pozory Mylą” odbędzie 21 października 2022 roku o godz. 18.00 w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3.


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

11
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Koncert Świąteczny: Sara Pach & młodzi wykonawcy

12
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki