Poznaj Stary Fordon nad Wisłą - wycieczka zabytkowym autobusem
Wstęp wolny  /  Inne

Poznaj Stary Fordon nad Wisłą - wycieczka zabytkowym autobusem

 • Wydarzenie archiwalne: 15.07.2023
Miejsce:
Bydgoszcz
Zapraszamy do wyjątkowego przeżycia podróży w czasie zabytkowym autobusem Mercedes i wycieczek do Starego Fordonu. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, dzięki wyborowi mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, organizuje niezapomniane wycieczki, które odbędą się już w lipcu. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż do przeszłości, podczas której zwiedzimy fascynujący Stary Fordon nad Wisłą. Poniżej formularze zgłoszeniowe na bezpłatne wycieczki. Liczba miejsc ograniczona.

Stary Fordon to urokliwe osiedle Bydgoszczy, która kryje w sobie długą historię i mnóstwo ciekawych zabytków. Podczas naszej wycieczki będziemy mieli okazję przespacerować się po malowniczych uliczkach, podziwiając piękne kamienice i unikalną architekturę tego miejsca. Poznamy historię Starego Fordonu oraz jego ważną rolę w rozwoju miasta. Zadanie realizowane jest we współpracy ze Stowrzyszeniem Miłośników Starego Fordonu, a przewodnikiem będzie Damian Amon Rączka.

 • Zapisz się na wycieczkę do Starego Fordonu 8.07.2023 r. sobota - wyjazd z Górzyskowa
  Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z przystanku Skorupki (pętla)  na Górzyskowie o godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.
  Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

 • Zapisz się na wycieczkę do Starego Fordonu 09.07.2023 r. niedziela - wyjazd ze Szwederowa
  Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z ul. Konopnickiej 28 przy postoju taksówek na Szwederowie o godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.
  Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

 • Zapisz się na wycieczkę do Starego Fordonu 15.07.2023 sobota - wyjazd z Zimnych Wód
  Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z przystanku Smoleńska/Budowlana w kierunku Centrum z osiedla Zimne Wody Czersko Polskie w godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.
  Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ


Podróżując zabytkowym autobusem Mercedes, poczujecie się jak bohaterowie filmu przeniesieni w inne czasy. Autobus to prawdziwa perełka techniki, zachwycająca swoim oryginalnym wyglądem i niepowtarzalnym charakterem. Podczas wycieczki zabytkowym środkiem transportu zyskacie nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również szansę na poznanie innych pasjonujących osób, które podzielają zainteresowanie historią i kulturą.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Zarezerwujcie swoje miejsce już teraz na pierwsze wycieczki organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy. Wakacje i lipiec  to doskonały czas, aby odkrywać piękno Naszego miasta i zagłębiać się w fascynujące historie, które kryją się za jego fasadą. Dołączcie do naszej podróży i poczujcie magię przeszłości!

Źródło