Koncert| Smolik//Kev Fox| Zalewski
Muzyka i taniec

Koncert| Smolik//Kev Fox| Zalewski

  • Wydarzenie archiwalne: 29.08.2021
Miejsce:
scena plenerowaWłocławek, Park na Słodowie

W ostatnią niedzielę sierpnia bawić się będziemy w parku na Słodowie z Zalewskim, duetem Smolik//Kev Fox i Heaven Rock.

W ubiegłym roku z powodu pandemii „Dni Włocławka” zostały odwołane. W tym roku zapraszamy na imprezę łączącą Dni Włocławka i zakończenie wakacji. Kiedyś bawiliśmy się w amfiteatrze, później na Zielonym Rynku, a ostatnio na Bulwarach. W tym roku proponujemy nowe miejsce – zrewitalizowany park na Słodowie, będący przedłużeniem Parku im. Henryka Sienkiewicza.

Gwiazdą wydarzenia będzie Krzysztof Zalewski, ultrapopularny wokalista i multiinstrumentalista, który nie ma najmniejszych problemów z wyprzedawaniem swoich koncertów i regularnie gra na największych festiwalach muzycznych. To obecnie jeden z najpopularniejszych wykonawców na rodzimej scenie muzycznej, laureat licznych nagród, szczęśliwy posiadacz złotych i platynowych płyt.

Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął – ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te do świadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona – płyta „Złoto” – najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa  płyta Krzysztofa Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym – jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wy świetleń. Kolejny singiel „Kurier”, który powstał do filmu Władysława Pasikowskiego również okazał się dużym przebojem. Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album “Zabawa”. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

Zalewski zacznie swój koncert o 20.00!

Na Słodowie wystąpi też Smolik//Kev Fox (start 18.30). Za debiutancką płytę w 2015 roku otrzymali Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal nabierają kompletnie nowej energii. Duet pojawił się na większości liczących się festiwali (m.in. Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal).

Na początek wydarzenia o 17.30 zagra włocławski, młody coverowy zespół Heaven Rock. Jak sami piszą o sobie: Celem jest przede wszystkim dobra zabawa, ale również poznawanie muzycznych rockowych klasyków od podszewki.

“Pożegnanie wakacji” organizują Urząd Miasta i Centrum Kultury “Browar B.”.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mecenasem jest Wika Polska – lider w dziedzinie pomiarów ciśnienia i temperatury.

Sponsorami są Anwis – producent rolet i żaluzji oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.: +54 427 02 30

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 10.02

Ferie Browerie 2023

dzisiaj
⟶ DO 12.02

Wystawa Pająków