Postman (Ukraina) | Razem Pomagamy Ukrainie! | Koncert
Muzyka i taniec

Postman (Ukraina) | Razem Pomagamy Ukrainie! | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 22.03.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W obliczu bieżących wydarzeń już 22 marca 2022 roku przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy koncert, który z pewnością jeszcze mocniej skłoni nas do zadumy i refleksji nad trudną sytuacją naszych wschodnich przyjaciół. Wydarzenie to stanie się także kolejną okazją do przekazania wsparcia dotkniętej wojną Ukrainie. Tego dnia swoją twórczą wrażliwością obdarzy nas wyjątkowy ukraiński muzyk – Postman.

Wielokrotnie porównywany do samego Boba Dylana multiinstrumentalista, znany jest z wykorzystywania kojącego, bardowskiego instrumentarium oraz tchnących końcem lata, poetyckich tekstów. Szczególne miejsce w jego utworach zajmuje wolne od goryczy dzielenie się refleksjami na temat świata i relacji między ludźmi. Postman bez wątpienia zalicza się do grona najciekawszych przedstawicieli współczesnej sceny ukraińskiej. Artusowe wydarzenie jest częścią spontanicznej trasy koncertowej Artysty, będącą wyrazem solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego w związku z inwazją rosyjską. Część wpływu z biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.

Postman – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku koncertuje po całej Europie – od Ukrainy po Holandię. Gościł zarówno na wielkich festiwalach: Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival, jak i w małych klubach w miasteczkach i na wsiach. Supportował takie zespoły jak: Warhaus, Seafret, Flunk, Pustki czy duet Paula i Karol. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta artysty, zatytułowana City Freak. Śpiewa w języku angielskim i ukraińskim.

Część wpływów z honorarium Artysty oraz biletów zostanie przekazane Fundacji Return Alivena, która wspiera sprawę Ukrainy.


Współorganizatorem wydarzenia jest Agencja Koncertowa Borówka Music.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39