Półki literatury i sztuki – Kawiarnia Literacka w dialogu – Ewa Lange
Literatura

Półki literatury i sztuki – Kawiarnia Literacka w dialogu – Ewa Lange

  • 27
    sierpnia 2026 (czwartek), godz. 18:00
Miejsce:
Dom Kultury ModraczekBydgoszcz, ul. Ogrody 15
Autorka przejmujących powieści obyczajowych z historią w tle, takich jak „Czarne orchidee” i „Białe magnolie”. W lipcu 2026 roku światło dzienne ujrzy jej trzecia książka – „Grzechy przodków”. W swojej twórczości po mistrzowsku splata współczesność z przeszłością, odkrywając przed czytelnikiem emocjonalne sekrety rodzinne.
Z wykształcenia germanistka, z zamiłowania pasjonatka historii Polski i Niemiec. Choć zawodowo na co dzień zarządza światem tabel i raportów, to właśnie w literaturze odnajduje przestrzeń na swobodną wyobraźnię. Jej historie są głęboko zakorzenione w losach pogranicza, co nadaje im wyjątkowy, autentyczny charakter.
Prywatnie torunianka, która od dwóch dekad nazywa Brodnicę swoim miejscem na ziemi. Miłośniczka zielonej kawy, cynamonu i nietuzinkowych połączeń muzycznych. Pisanie jest dla niej odskocznią, w której tworzy własny, pełen tajemnic świat. Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyczna niespodzianka.

Spotkanie poprowadzi: W. Barbara Jendrzejewska

Źródło: Dom Kultury MODRACZEK

Powiązane wydarzenia

18
czerwca (czwartek), godz. 18:00

Spotkanie z księdzem Ryszardem Pruczkowskim