„Podszepty” –  wystawa twórczości plastycznej Leszka W. Niewiadomskiego (wernisaż)
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

„Podszepty” – wystawa twórczości plastycznej Leszka W. Niewiadomskiego (wernisaż)

  • Wydarzenie archiwalne: 13.10.2023
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28

Zapraszamy na wystawę twórczości Leszka W. Niewiadomskiego. Wystawa zawiera około 50 prac wykonanych w technice pastelu olejnego.

Leszek W. Niewiadomski ukończył studia magisterskie na UMCS, w Instytucie Wychowania Artystycznego, w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku oraz studia podyplomowe w pracowni grafiki prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej w 1989 roku. Zajmuje się pastelem olejnym, akrylem i akwarelą. W swojej twórczości najczęściej przedstawia architekturę i pejzaż otwarty. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków i grupy artystycznej Kontrast. To uczestnik ponad 60 wystaw autorskich i 140 wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Odznaczony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Twórca ilustracji dla wydawnictw literackich i naukowych oraz programów autorskich.
Wystawa zawiera około 50 prac wykonanych w technice pastelu olejnego. Obrazy wykonywane były podczas plenerów w Polsce i za granicą (Włochy, Francja, Izrael, Turcja, Chorwacja).
Wernisaż godz. 17.30, CK „Browar B.”, Galeria Sztuki „Beczkownia”. Wstęp wolny.
Katalog: 5 zł, kasa CK „Browar B.”
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00
(ostatnie wejście godz. 17.30)
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galerie Sztuki „Beczkownia” i „Fermentownia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku