„Podróżnicze karykatury Przemysława Krupskiego” – nowa wystawa czasowa w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

„Podróżnicze karykatury Przemysława Krupskiego” – nowa wystawa czasowa w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

  • Wydarzenie archiwalne: 07.10.2022
Miejsce:
Muzeum Podróżników im. Tony’ego HalikaToruń
Elżbieta Dzikowska, Marek Niedźwiedzki, Robert Makłowicz, Krzysztof Wielicki i Marek Kamiński – tych i wielu innych podróżników będziecie mogli zobaczyć od 7 października 2022 r. w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ale w niecodziennej formie. Karykatury znanych osobistości autorstwa Przemysława Krupskiego pokażemy z okazji 10-lecia Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami.

Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami są wspólnym przedsięwzięciem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” i Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Od 2012 r. stały się ważną, cykliczną imprezą, która zapewniła sobie poczytne miejsce w kulturalno-towarzyskim życiu Radzynia Podlaskiego. Każda edycja cyklu to gwarancja ciekawego tematu, barwnej opowieści oraz spotkania z nietuzinkową osobowością podróżnika. I oczywiście – zdobycia szerokiej wiedzy o dalekich, egzotycznych lub też tajemniczych miejscach, odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Relacje z wypraw to nie tylko pasjonujące, czasem mrożące krew w żyłach, czasem wzruszające opowieści, ale również pokazy slajdów, przywiezionych z szerokiego świata pamiątek, rozmowy on-line, projekcje filmów, wystawy fotograficzne, warsztaty czy koncerty.

W latach 2012–2022 odbyło się 40 edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Każdy gość cyklu otrzymał w upominku pełną humoru i ciepła karykaturę autorstwa Przemysława Tytusa Krupskiego, które obecne będzie można podziwiać w Muzeum Podróżników.

Przemysław Tytus Krupski (1974) rodowity mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, od 1995 r. plastyk. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową, karykaturą, grafiką użytkową, składem wydawnictw. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

__________________

„Podróżnicze karykatury Przemysława Krupskiego. Wystawa przygotowana z okazji 10-lecia Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”
Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
Wernisaż: 7 października 2022 r. o godz. 17.00
Wystawa czynna: 7 października – 27 listopada


Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu