Podgórski Piknik na pożegnanie lata imienia Agnieszki Dąbrowskiej
Wstęp wolny  /  Inne

Podgórski Piknik na pożegnanie lata imienia Agnieszki Dąbrowskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 23.09.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – PodgórzToruń, Poznańska 52

Kto z nas nie chciałby zatrzymać odchodzącego lata? Niestety biegu pór roku nie da się powstrzymać, możemy jednak uczcić koniec wakacyjnych miesięcy i wspólnie pożegnać je w czasie podgórskiego święta. Aby zatrzymać w pamięci ostatnie letnie promienie słońca, przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy, rodzinny piknik na lewobrzeżu, którym chcemy także uczcić pamięć pożegnanej w tym roku Agnieszki Dąbrowskiej – animatorki kultury przez lata związanej ze społecznością na Podgórzu.

Całodniowy piknik wypełnią koncerty, warsztaty kreatywne i relaksacyjne, gry i zabawy oraz szereg innych atrakcji artystycznych i edukacyjnych! Przygotowaliśmy dla Was niezwykłą niespodziankę – w trakcie pikniku zaprosimy Was do udziału w warsztatach graffiti, które zakończą się stworzeniem ogromnego muralu. Wspólne dzieło będzie materialną pamiątką, która przez długie lata będzie przypominać nam o artystycznych pasjach, które nas łączą i stają się pretekstem do spotkania.

Od godziny 12.00 zapraszamy Was do naszej przestrzeni sztuki – zapewniamy, że każdy odnajdzie tutaj rozrywkę odpowiednią dla swoich potrzeb!
Z najmłodszymi chętnie spotkamy się w Kąciku Maluszka, czyli przyjaznym miejscu, w którym odpoczniemy na kocach i poduchach podczas malowania twarzy, wspólnego czytania bajek oraz kolorowania obrazków. Nie zabraknie również wielkich baniek mydlanych, balonowych rzeźb i gier planszowych, także wielkoformatowych!

Dla miłośników i miłośniczek różnych form sztuki przygotowaliśmy szereg artystycznych przygód – wspólnie będziemy zgłębiać sztukę kaligrafii, teatralnych eksperymentów i wyzwań plastycznych związanych z projektowaniem mody na niepogodę. Warsztaty aktorskie z Damianem Droszczem zakończą się występem na scenie w mini spektaklu – „Oda na pożegnanie lata”. Warsztaty dyrygentury sygnalizowanej poprowadzi dla Was animator toruńskiej sceny alternatywnej – Maciej Karmiński. Dla amatorów perkusjonaliów i instrumentów perkusyjnych przygotowaliśmy natomiast zajęcia bębniarskie.

Intensywne spotkanie ze sztuką możecie zakończyć w strefie relaksu, w którym tradycyjnie będziemy na Was czekać z leżakami i przekąskami, by nabrać sił na kolejne atrakcje.

Kiedy dzieci będą zajęte beztroską zabawą, rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach poświęconych budowaniu dobrych relacji w rodzinie. Zaplanowaliśmy dla Was cztery godzinne warsztaty (godziny: 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00) w sali Filii na Podgórzu – swój udział można zgłosić przed piknikiem na adres elzbieta.lewandowicz@artus.torun.pl lub w trakcie wydarzenia tuż przed zajęciami.

Koncerty rozpocznie o godzinie 16:00 znana mieszkańcom lewobrzeża grupa seniorska „Podgórski Walczyk”. Przy akompaniamencie akordeonu usłyszymy chwytające za serce utwory sprzed lat. Popołudnie umilą nam polskie i zagraniczne przeboje w wykonaniu dzieci i młodzieży pod opieką Sara Pach & Szulc Studio Artystyczno-Rozwojowe. Do rytmicznej zabawy zaprosi nas grupa bębniarska i uczestnicy warsztatów muzycznych. Na zakończenie pikniku usłyszymy artystę o niezwykłym głosie i talencie kompozytorskim – wieczór umili nam Maciek Tacher, dzięki któremu poczujemy magię ciepłych wakacyjnych wieczorów!

Podczas międzypokoleniowego pikniku przywołamy wspomnienie wakacji, podzielimy się naszymi przygodami, a także ostatni raz w otoczeniu natury oddamy się chwili beztroski. Wspólnie zasadzimy niezwykłe drzewo pamięci – magnolię, którego kwiaty będą przypominać nam o projektach i działaniach zrealizowanych przez Agnieszkę Dąbrowską.

Wydarzenie jest realizowane na rzecz Programu profilaktyki uzależnień poprzez działania z dziedziny kultury pt. „Program profilaktyczny działań okołokulturalnych w lewobrzeżnych filiach Centrum Kultury Dwór Artusa.
Prowadzenie świetlic środowiskowych zlokalizowanych w Toruniu przy ul. Poznańskiej 52 oraz Okólnej 169 w ramach „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania
narkomanii na rok 2023.”Źródło: Dwór Artusa