Piotr Bukartyk & Ajagore – Koncert jubileuszowy „40 lat z hakiem”
Muzyka i taniec

Piotr Bukartyk & Ajagore – Koncert jubileuszowy „40 lat z hakiem”

  • Wydarzenie archiwalne: 17.05.2024
Miejsce:
Centrum KulturyŚwiecie, Wojska Polskiego 139

Mondi Świecie zaprasza na Preludium Blues na Świecie Festival vol. 2. Piotr Bukartyk & Ajagore – Koncert jubileuszowy „40 lat z hakiem”

17 maja | 18:00,
Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w:
- Punkcie Informacji CK
- portalu Kupbilecik.pl  

„Napisać piosenkę próbowałem setki razy. Bywało różnie, ale jeżeli po wszystkich tych próbach zapamiętałeś choćby jedną, to uważam, że było warto”

 Piotr Bukartyk to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami – pikantnymi, ale nieprzekraczającymi granic dobrego smaku. Przyjdźcie spróbować!

Jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego!

Czekamy z ekscytacją na nowe rymy, piosenki i Piotra Bukartyka.

Pisze do rymu i układa do niego melodie, a potem to śpiewa. Od szesnastu lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. Występuje w duecie z Krzysztofem Kawałko (gitara) lub z zespołem AJAGORE. Ma też swój Fanklub.

To oczywiste, że uwielbia się chwalić i mógłby tu godzinami rozprawiać o swoich wiekopomnych osiągnięciach, ale ponieważ pisząc to patrzy sobie na ręce, doda tylko, że żadna z ponad sześciuset napisanych piosenek nie przyniosła mu jak dotąd większych pieniędzy, a poza tym jest łysy i - jak twierdzi żona - mógłby trochę schudnąć.

My zaś zaślepieni talentem Piotra Bukartyka tych drobiazgów nie widzimy, czekamy na wolnego człowieka, mistrza słowa i rymu!Źródło: Centrum Kultury w Świeciu / Kino Wrzos