Logo partnera
Film

Piękny kraj – ZAKOCHANY PIĄTEK

  • Wydarzenie archiwalne: 08.09.2023
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

W ramach kolejnej odsłony Zakochanego Piątku na naszym ekranie pojawią się: „Co się wydarzyło w Madison County”, romantyczne arcydzieło Clinta Eastwooda nakręcone przez Jacka N. Greena oraz malowniczy „Piękny kraj”, intensywny i zmysłowy obraz Francisa Lee ze znakomitymi zdjęciami autorstwa Joshuy Jamesa Richardsa.

W pięknej scenerii wiejskich terenów Yorkshire, młody farmer i hodowca owiec Johnny (fenomenalny Josh O’Connor) frustracje związane z izolacją i pracą w trudnych warunkach odreagowuje uprawiając przypadkowy seks i pijąc alkohol. Jego życie przewraca do góry nogami pojawienie się przyjętego do pracy przy gospodarstwie imigranta z Rumunii (niezwykle ujmujący Alec Secareanu). Czy czas spędzony z Gheorghe pozwoli Johnny’emu odnaleźć głęboko skrywaną delikatność i upragnioną czułość?

Joshua James Richards jest dwukrotnym laureatem Złotej Żaby. Pierwszą otrzymał w 2015 roku w Konkursie Debiutów Operatorskich za „Pieśni braci moich”. Drugą zdobył pięć lat później już w Konkursie Głównym. Jury doceniło wówczas jego fantastyczne zdjęcia do filmu „Nomadland”. W obu przypadkach były to dzieła Reżyserki Chloé Zhao.Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Rynek Nowomiejski 28
87-100 Toruń
tel.: 723 240 699

Powiązane wydarzenia

25
września (poniedziałek), godz. 17:00

Mystery Train – WRZESIEŃ Z JARMUSCHEM

29
września (piątek), godz. 17:00

Serce miłości

29
września (piątek), godz. 18:45

Mój anioł