Patryk Chenc ,,Migracja lasu”. Wystawa fotografii
Sztuki wizualne

Patryk Chenc ,,Migracja lasu”. Wystawa fotografii

  • Wydarzenie archiwalne: 21.07.2021
Miejsce:
Galeria FotografistkaBydgoszcz, Pomorska 68A

Niezmienność lasów i gatunków go tworzących, pod wpływem globalnego ocieplenia ulega zmianie. Naukowcy mówią o zjawisku migracji, czyli przemieszczaniu się pojedynczych gatunków drzew. Lasy iglaste, czyli bory, ustępują gatunkom liściastym jak dęby, buki i jawory. W konsekwencji krajobraz, który był utrwalany przez pokolenia artystów naszego regionu, między innymi przez Leona Wyczółkowskiego, ulegnie przeobrażeniu.

Wystawa prezentuje zatrzymane w kadrze elementy lasu, które w wyniku postępujących zmian znikają ze znanego nam krajobrazu. Artysta podejmuje temat nie w konwencji fotografii dokumentalnej, a w polemice z klasycznym gatunkiem martwej natury. Budując formę estetyzuje i minimalizuje, bazując na leśnych znaleziskach, które łączy ze sobą w unikatowy sposób.

Patryk Chenc (ur. 1991 w Bydgoszczy) - Absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Fotograf, realizator video i video-art współpracujący z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Vintage Photo Festival, grupą teatru tańca współczesnego Hertz House. Portrecista i twórca fotografii produktowej. Skupia się na związku człowieka z naturą. Cechuje go minimalizm. Stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W Galerii w Fundacji Fotografistka do 3 września 2021 roku dostępna jest darmowa wystawa Patryka Chenc ,,Migracja lasu". (Otwarta dla zwiedzających w czwartki i piątki w godzinach 11-18 oraz w soboty w godzinach 12-18 (oprócz tego w godzinach 11-15, ktoś zawsze jest obecny w galerii)). 

Niżej podsyłam również link do opisu wystawy na naszej stronie https://www.fotografistka.pl/wystawy/patryk-chenc-migracja-lasu

 

200014545_4097757320304671_6766624636283336433_n