Park świetlików | 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  interdyscyplinarne

Park świetlików | 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

  • Wydarzenie archiwalne: 22.04.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Poznańska 52
W ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, przygotowaliśmy dla Was niezwykłą wystawę. 22 kwietnia 2022 roku w godzinach od 20:30 do 23:00 na terenie parku przy ul. Poznańskiej 52 przed Filią Dom Muz pojawi się instalacja świetlna Park świetlików, którą tworzyć będą fluo-krainy z fluo-drzewami w różnych kolorach. Drzewa, na których pojawią się kolorowe kulki, rozświetlone zostaną lampami UV, nadając niepowtarzalnego efektu bajkowości. Dla dzieci w tej przestrzeni zostaną przygotowane fluo-baseny z cieczą nieniutonowską, w których będzie można swobodnie się bawić. Do tego bajecznego miejsca poprowadzą kolorowe fluo-tunele, równiez podświetlone lampami UV. Na drzewach i w trawie, w innym miejscu parku, zamieszkają świetliki, a w przestrzeni pojawią się świecące kule nawiązujące do kosmosu. Całość wydarzenia dopełni specjalnie zaaranżowana muzyka.


Prowadzący: mgr Agnieszka Dąbrowska (Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku), Zbigniew Przybysz (Centrum Kultury Dwór Artusa), Mirosław Kiliszkiewicz (Centrum Kultury Dwór Artusa).

Po dwuletniej przerwie wraca do Torunia jedno z najbardziej popularnych w naszym regionie wydarzenie! Toruński Festiwal Nauki i Sztuki trwać będzie od 22 do 24 kwietnia 2022 roku. W programie tegorocznej edycji Festiwalu znalazło się ponad 80 imprez podzielonych na czternaście bloków tematycznych.

Wydarzenia odbywać się będą w pięciu strefach: na toruńskiej Starówce, kampusie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziale Sztuk Pięknych UMK, Podgórzu i w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Festiwal zakończy się uroczystym koncertem 20 piosenek na 20-lecie festiwalu 24 kwietnia 2022 roku w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu.

Każdy, niezależnie od wieku, w programie naszego Festiwalu znajdzie dla siebie propozycje, które rozbudzą jego ciekawość.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników między innymi warsztaty, pikniki, pokazy, spacery, rajd rowerowy, wykłady, dyskusje, spotkania, koncerty oraz jubileuszową wystawę plenerową.
W trakcie festiwalowych wydarzeń prezentowane będą osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Wszyscy zainteresowani mają okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką i sztuką a także od kuchni poznać miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów.

Organizatorzy Festiwalu:
◾ Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
◾ Urząd Miasta Torunia
◾ Towarzystwo Naukowe w Toruniu
◾◾◾
Sponsor Festiwalu:
◾ Ministerstwo Edukacji i Nauki
◾◾◾
Partnerzy Festiwalu:
◾ Centrum Kultury Dwór Artusa
◾ Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
◾ Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
◾ Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium – Toruń
◾ Muzeum Okręgowe w Toruniu
◾◾◾
Patroni medialni:
◾ PAP Nauka w Polsce
◾ Gazeta Wyborcza Toruń
◾ TVP 3 Bydgoszcz
◾ Polskie Radio PiK
◾ UMK TV

Artykuł Park świetlików | 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki pochodzi z serwisu Dwór Artusa.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”

dzisiaj
godz. 16:30

Filmowe poniedziałki