Park pełen lata
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Inne  /  Sztuki wizualne

Park pełen lata

  • Wydarzenie archiwalne: 12.07.2024
Miejsce:
Centrum KulturyŚwiecie, Wojska Polskiego 139

Od 1 do 4 i od 8 do 12 lipca czekamy na Was w parku przy Centrum Kultury. Każdego dnia czekają inne atrakcje! Działamy od godziny 11:00 do 13:00. Wstęp wolny!

1.07 Alicja w krainie czarów - wspólnie tworzymy wielki pokój Alicji w 3d

02.07 Miniaturowy świat - zbudujemy razem papierowe miasteczko?

03.07 Mały modelarz - stwórz z nami swój własny, kartonowy pojazd! Dmuchańce

04.07 Park w rytmie latino i Planszówka w ruch! - daj się ponieść muzyce i zatańcz z nami!
Wakacyjna przypinka - uruchom swoją wyobraźnię i przygotuj własny, wakacyjny znaczek!

08.07 Smyki na wakacjach - uruchom swoją wyobraźnię i stwórz z nami niepowtarzalny świat oceanu!

09.07 Płetwonurki - przygotuj z nami kolorową krainę morskich zwierzątek!

10.07 Mały modelarz - stwórz z nami swój własny, kartonowy pojazd! Dmuchańce

11.07 Park w rytmie house i Planszówka w ruch! - daj się ponieść muzyce i zatańcz z nami!
Przez różowe okulary - zaprojektuj swoje letnie, kolorowe okulary!

12.07 ANIMACJE Z TEATREM MASKA: spektakl teatralny „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie” i zabawa z piratami. Dmuchańce


OPIS OFERTY „Park pełen lata"

Alicja w krainie czarów - aranżacja pokoju Alicji w wersji 3D

(wielkoformatowy obraz ściany pokoju Alicji, oraz elementy wystroju: krzesełka, stolik, kwiaty, firanki, lampa, dywan itp., przygotowane przez uczestników) – technika: malarstwo i papier mache

Miniaturowy świat - warsztaty plastyczne – własnoręczne tworzenie makiety miasteczek, domków dla ptaków przy użyciu kartonów oraz materiałów plastycznych

Mały modelarz – własnoręczne tworzenie modeli pojazdów, samolotów i postaci

Park w rytmie latino, house i planszówka w ruch ­- Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez profesjonalną kadrę instruktorską. Nasz parkiet plenerowy zaprasza do tańca w rytmach salsy, samby, cha-cha i energicznego house. Nauka podstawowych kroków poprzez zabawę i integrację w grupie. Ćwiczenia na świeżym powietrzu przy dźwiękach dynamicznej i wesołej muzyki.

Planszówka w ruch - na starcie uczestnicy warsztatów otrzymują mapy i zapoznają się z planszą tanecznej gry, w trakcie której poznają historię narodzin poszczególnych styli tanecznych oraz charakterystyczne dla nich kroki i ruchy. Dzieci biorą czynny udział w zabawie losując poszczególne zadania i wykonując je razem z instruktorem. Gra podzielona jest na etapy, a każdy z nich kończy się zdobyciem naklejki mistrza tańca. Na mecie każdy uczestnik, który zbierze komplet naklejek ukończy grę i otrzyma pamiątkowy dyplom.

Wakacyjna przypinka – projektowanie i wykonanie pamiątkowego, kolorowego, wakacyjnego znaczka

Smyki na wakacjach i Płetwonurki - Kącik sensoryczny o tematyce morskiej. Warsztaty plastyczne – tworzymy zwierzęta wodne w technice papier mache.

Spektakl „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie”: Miś zaprasza na swoje urodziny znane wszystkim postacie z bajek oraz znane postacie ze swojego bajkowego lasu, zapominając o przyjaciołach i rodzinie. Niestety w dniu urodzin nikt z zaproszonych przez niego gości nie pojawia się na polance. Radosny dzień urodzin Misia zamienia się w dzień pełen przemyśleń i smutku. Miś zaczyna rozumieć, że popełnił błąd pomijając naprawdę ważne dla niego osoby. Gdy już przestaje wierzyć, że jego urodziny się odbędą do Misia przychodzi mama Tygrysica, która wraz z dziećmi zorganizowała Misiowi przyjęcie – niespodziankę.

 

Animacje „Spotkanie z piratami”:

  • Statek piratów wyrusza w rejs.

Przez cały czas trwania animacji mali piraci mają szansę wziąć udział w konkursie plastycznym, zatytułowanym „Moja piracka bandera”. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród będzie miało miejsce pod kod koniec morskiej przygody.

Zanim Wilki Morskie wypłyną na pełne morze, należy sprawdzić ich wiedzę- zapraszamy do quizu pirackiego. Pytania ukryte są w balonach, należy przebić wybrany balon i odpowiedzieć poprawnie na pytanie.

Aby statek był przygotowany do rejsu trzeba wytrzepać żagle i posprzątać pokład- zabawy z chustą animacyjną oraz slalom z piłkami i miotłami.

  • Piraci żeglują na pełnym morzu.

Następuje podział uczestników na dwie drużyny. Każda z nich ma za zadanie wybrać kapitana statku, dzięki zabawie w krzesełka. Piraci krążą wokół krzeseł w rytm muzyki, kiedy melodia cichnie animator wydaje komendę, dzieci wykonują zadanie, po czym jak najszybciej zajmują miejsce. Ten, dla kogo zabrakło krzesełka- odpada.

Piraci powinni być silni- zabawa w przeciąganie liny

Wilki Morskie mają celne oko- należy rzucić piłeczką do celu

Piraci są zwinni- zadaniem jest przejście przez bagno przy pomocy dwóch kartek

Teraz najtrudniejsze, pirackie wyzwanie- bitwa morska. Dwie drużyny stoją naprzeciwko siebie i muszą przerzucić jak najwięcej piłek na stronę przeciwnika.

  • Piraci dobijają do brzegu.

Następuje ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród.

Piraci, po dotarciu na ląd, świętują i bawią się, dlatego zapraszamy wszystkich do tańca.

Morską przygodę zakończy pokaz wielkich baniek mydlanych.Źródło: Centrum Kultury w Świeciu / Kino Wrzos

Powiązane wydarzenia