Paris! Najpiękniejsze piosenki francuskie | Natalia Lubrano i Scena 104 | Koncert
Muzyka i taniec

Paris! Najpiękniejsze piosenki francuskie | Natalia Lubrano i Scena 104 | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 05.03.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Co powiecie na sentymentalny spacer po Placu Pigalle? Albo filiżankę kawy w paryskiej mansardzie lat 70-tych? Być może brzmi to nieosiągalnie, ale wcale nie musicie podróżować w czasie i przestrzeni, by poczuć się jak bohaterowie francuskiej piosenki sprzed kilku dekad. O zapachy, smaki, a przede wszystkim melodie tamtych czasów zadba wokalistka Natalia Lubrano wspólnie z konglomeratem artystycznym – Sceną 104.

Muzyczne wędrówki paryskimi uliczkami nie mogłyby się odbyć bez ponadczasowych, poetyckich kompozycji, na których wychowało się już kilka pokoleń entuzjastów francuskiej muzyki. Wśród znanych szerokiej publiczności utworów, usłyszymy najpiękniejsze piosenki takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Enzo Enzo, Joe Dassin, ZAZ czy Claude François. Program Natalii Lubrano z akompaniamentem Sceny 104 stanowi ukłon w stronę największych nazwisk tworzących obraz francuskiej muzyki. Tego wieczoru w artusowych murach z pewnością nie zabraknie czułych emocji i wzruszeń, a powrót do kultowych utworów znad Sekwany, zachęci nas do romantycznej zadumy.

Natalia Lubrano – wokalistka związana z wrocławską sceną muzyczną, autorka tekstów i muzyki. Szerszej publiczności znana z V edycji programu The Voice of Poland oraz z X edycji Must be the Music. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu Jazz a Tours we Francji. Wystąpiła m.in.: na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu. W 2012 roku nakładem wytwórni Kayax ukazała się autorska płyta  wokalistki R.E.S.P.E.C.T.

Scena 104 – projekt artystyczny założony przez muzyka Tomasza Imienowskiego. Scena 104 promuje cenne inicjatywy muzyczne, literackie oraz teatralne.W tym tygodniu nasze myśli i wsparcie kierują się w szczególny sposób w stronę osób z Ukrainy przebywających w Toruniu. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie, choć dla części z Was kontakt z kulturą może stanowić odskocznię od śledzenia wiadomości.

Dlatego zapraszamy Przyjaciół z Ukrainy do bezpłatnego uczestnictwa w naszych wydarzeniach (wystarczy okazać dowolny dokument ze zdjęciem):

Więcej informacji znajdziecie, klikając w wybrane wydarzenia.

Wszystkie informacje dotyczące wsparcia osób z Ukrainy znajdziecie na stronie:

https://www.torun.pl/torun-ukrainie
Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39