Logo partnera
Wstęp wolny  /  Film

Parasite – SEANS BEZ KASY

  • Wydarzenie archiwalne: 01.08.2023
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28
OPIS FILMU

Zwycięzcą głosowania na sierpniowy SEANS BEZ KASY, po niezwykle wyrównanej walce z „Tajemnicami Silver Lake” okazał się być „Parasite”! Głosującym na najgłośniejszy koreański tytuł ostatnich lat gratulujemy, a fanom „Tajemnic…” obiecujemy, że film zagości jeszcze na naszym ekranie!

Niezwykła społeczna satyra opowiadająca historię dwóch rodzin, z których jedna żyje w suterenie i musi być bardzo kreatywna by jakoś wiązać koniec z końcem, a druga, rodzina Parków opływa w luksusy i biednych traktuje z odpowiednią do swojego statusu pogardą. Ich życie zaczyna się zmieniać, gdy biedny Ki-Woo nagina nieco fakty i fałszuje dokumenty by otrzymać posadę korepetytora córki państwa Park… Bong Joon Ho, twórca takich filmów jak znakomita „Zagadka zbrodni”, „Matka”, „Snowpiercer” czy „Okja” snuje opowieść, która trzyma w napięciu i zaskakuje do samego końca. Tytuł przeszedł do historii jako pierwsza koreańska produkcja, która zdobyła Oscary w czterech najważniejszych kategoriach: dla najlepszego filmu, najlepszego filmu międzynarodowego, najlepszego reżysera oraz za najlepszy scenariusz oryginalny.

Autorem zdjęć do „Parasite’a” jest Hong Kyung-pyo, jeden z najlepszych współczesnych koreańskich operatorów, który współpracował z Bongiem przy trzech filmach, a także odpowiadał za stronę wizualną prezentowanych niedawno w naszym kinie „Płomieni” i „Baby Brokera”.

Bezpłatne wejściówki na seans do odbioru w kasie Kina CAMERIMAGE, codziennie od godziny 16:30.

Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

24
lipca (środa), godz. 17:00

Kino współczesne: „Civil War”

24
lipca (środa), godz. 19:10

GWIAZDY KINA: MADS MIKKELSEN – Na rauszu

25
lipca (czwartek), godz. 19:20

Kino współczesne: „Kod zła”

26
lipca (piątek), godz. 18:40

KINO POLSKIE – Wilczyca