"Panie przodem" – spotkanie warsztatowe na temat wsparcia żeńskich inicjatyw artystycznych.
Wstęp wolny  /  interdyscyplinarne

"Panie przodem" – spotkanie warsztatowe na temat wsparcia żeńskich inicjatyw artystycznych.

  • Wydarzenie archiwalne: 14.10.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

„Słaba płeć”. „Wrażliwa dusza”. „Ta zabawa nie jest dla dziewczynek”. Ile razy słyszeliście te słowa w odniesieniu do kobiet zainteresowanych rozwojem w branży muzycznej? Albo, że zarządzanie wymaga silnej ręki i nie jest dla delikatnej kobiety. Albo, że po prostu sobie nie poradzisz, kiedy próbowałaś wejść w jakiś obszar „typowo męskiej” aktywności.

Podczas spotkania przyjrzymy się aktualnej sytuacji kobiet w kulturze. Omówimy przykłady inicjatyw wspierających kobiety w całej Europie oraz zastanowimy się wspólnie nad tym co w polskim kontekście mogłoby dokonać największej zmiany na rzecz równości szans i płac. Będziemy rozmawiać o tym czym jest inkluzywność w kulturze i jakie narzędzia mogą ją wspierać. Przyjrzymy się relacjom artystka – instytucja i artystka – festiwal. Wspólnie zastanowimy się też nad tym, co możemy zrobić już, by się skuteczniej wspierać i mówić bardziej doniosłym głosem.

Spotkanie służyć będzie nawiązaniu kontaktów pomiędzy osobami chcącymi działać na rzecz zmiany i zwiększenia widoczności kobiet w kulturze, wypracowaniu rekomendacji dla lokalnych instytucji i festiwali oraz wymianie doświadczeń i perspektyw pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Wojciechowska – managerka kultury, kuratorka, dyrektorka programowa festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Na co dzień związana z  Warsztatami Kultury w Lublinie oraz z międzynarodową siecią Keychange, działającą na rzecz równości płci w branży muzycznej.

Wstęp wolny.

 Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

"Lęk" (96')

dzisiaj
godz. 21:00

"Skąd dokąd” (85')

29
listopada (środa), godz. 16:00

"Skąd dokąd” (85')

29
listopada (środa), godz. 17:45

"Wielki Gatsby" (143')