Wstęp wolny  /  Literatura

"Pamiętnik gapiów 2023" - premiera + spotkanie

  • Wydarzenie archiwalne: 15.12.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

„Pamiętnik gapiów 2023"
spotkanie i premiera książki

fot. Mirosław Noworyta / Agencja Wyborcza.pl

Książka "Pamiętnik gapiów 2023" będzie do kupienia w kasie MCK w cenie 20 zł.

Koncert zespołu Green Day, Inwazja Mocy 1996, święto ulicy Cieszkowskiego, mecz hokejowy na Kanale Bydgoskim – to tylko niektóre wydarzenia opisane w tegorocznym wydaniu „Pamiętnika gapiów”. Spotkanie z autorami i premiera książki 15 grudnia w kinie Orzeł. Wspólnie odkrywamy Bydgoszcz na nowo!

Tegoroczna edycja to nie tylko wspomnienia bydgoskich literatów, ale przede wszystkim hasła zebrane od mieszkańców miasta. To właśnie dla nich teoretycznie zwykłe zdarzenia stają się w książce prawdziwymi wielkimi wydarzeniami: wyjście z grupą znajomych do fast foodu Mr. Quick pod arkadami, pierwsze przesłuchanie do zespołu Płomienie, Joshua Redman na schodach w kawiarni Landschaft. Są takie momenty, które z jakiegoś powodu uznajemy za ważne, i to one zostają z nami na dłużej. Tegoroczna edycja „Pamiętnika gapiów” to zbiór spisanych wspomnień, zarówno tych, które pozostają w świadomości większości mieszkańców naszego miasta, jak i tych, które stanowią osobistą opowieść autora. Jedne i drugie warto poznać.

Autorzy tegorocznych haseł: Emilia Walczak, Karolina Kwaśnik, Grzegorz Kaczmarek, Jerzy Gapiński, Ryszard Andrzejewski, Monika Hendzel, Marek Krzysztof Szarata, Krzysztof Nowicki, Michał Kaliski, Barbara Gogol-Drożniakiewicz, Krzysztof Model Kornak, Katarzyna Rynkiewicz-Nowicka.

Organizator projektu: Stowarzyszenie Koloroffon
partner: „Gazeta Wyborcza”
współfinansowanie: miasto BydgoszczŹródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40