<i>Ożywić plastik. Fotografia firurkowa</i> – wystawa Magdaleny Stawniak
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Ożywić plastik. Fotografia firurkowa – wystawa Magdaleny Stawniak

  • Wydarzenie archiwalne: 28.10.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Szubin, ul. Kcyńska 11

Wystawa fotografii figurkowej.

Pani Magda jest żninianką, zawodowo związana z Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, z pasji zaś fotografem. Inspirację do zdjęć czerpie z kolejnej pasji jaką jest fantastyka, a w szczególności „Gwiezdne wojny”. Należy do międzynarodowej organizacji kostiumowej 501st Legion, zrzeszającej fanów „Gwiezdnych wojen”.

Fotografią figurkową zajmuje się od 2019 roku, tworząc Project Stardust. Pomysł zrodził się, gdy autorka zaczęła tworzyć kartonową dioramę korytarzy Gwiazdy Śmierci. Inspiracją dla zdjęć figurek w skali 6’ (ok. 15 cm) są sceny filmowe, ale nie brakuje fotografii przedstawiających życie codzienne na stacji bojowej Imperium znanej z filmy „Gwiezdne wojny. Nowa nadzieja”. Swoją pracą udowadnia, że tłem dla fotografii figurkowej może być wszystko: plaża, las, stare drzewo, jezioro a nawet piaskownica. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Prace Pani Magdaleny Stawniak możemy podziwiać w „Galerii na Piętrze” szubińskiej biblioteki, do której serdecznie zapraszamy.Źródło: Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie

Powiązane wydarzenia