Osiecka po Męsku - Marcin Januszkiewicz
Muzyka i taniec

Osiecka po Męsku - Marcin Januszkiewicz

  • Wydarzenie archiwalne: 06.12.2022
Miejsce:
Lizard KingToruń, Kopernika 3
Marcin Januszkiewicz powraca do Torunia w znakomitym i jedynym w swoim rodzaju koncercie "Osiecka po Męsku". Już 6 grudnia (Mikołajki) 2022 roku w klubie Lizard King czeka nas wydarzenie nowoczesne, przebojowe, a także liryczne, czyli takie by wzruszać, śmieszyć i rozbrajać świat ironią. Wszelkie szczegóły dotyczące koncertu, punkty sprzedaży biletów znajdziecie poniżej lub pod numerem telefonu 668-963-904. _______________________________ BILETY w cenie przedsprzedaży (60 PLN) dostępne online oraz stacjonarnie:
▪Biletyna.pl: https://bit.ly/3NiLNLf ▪KupBilecik.pl: https://bit.ly/3m3J77T ▪Ebilet.pl: https://bit.ly/3aBQm58 ▪Biletomat.pl: https://bit.ly/3IW8inH ▪Biuro Copernicana, ul. Żeglarska 10/14 ▪Inf. Turystyczna, ul. Rynek Staromiejski
BILETY w cenie regularnej (70 PLN) w przypadku nie wyczerpania całej puli będą dostępne w dniu koncertu przy wejściu do klubu od godz. 19:00. _______________________________ Rezerwacja stolików (bezpłatne): ▪ e-mail: lizardkingtorun@gmail.com Bilety grupowe / rezerwacje: ▪ pod numerem telefonu: 668-963-904 _______________________________ Kilka lat temu Marcin Januszkiewicz wygrał konkurs Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (śpiewając „Pieśń Legionów Polskich” oraz piosenkę okołowojenną „Nim wstanie dzień” Krzysztofa Komedy ze słowami Agnieszki Osieckiej). A że twórczość największej poetki piosenki noszonej przez polską ziemię była mu bliska od zawsze, bo to z jej słowami na ustach szedł jako student warszawskiej Akademii Teatralnej od sukcesu do sukcesu i jej właśnie poświęcił swój debiutancki - koncertowy! - album. „Osiecka po męsku” wypełniona jest odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów („Nim wstanie dzień”, „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”) i piosenek mało znanych („Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”). Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu. „Osiecka po męsku” to - jak sam tytuł wskazuje - dzieło odległe od szkolnej poprawności, bliższe awanturniczemu duchowi wrocławskiego święta tukanów. Muzycznie nowoczesne i przebojowe, a lirycznie – dokładnie takie, jak trzeba, by wzruszać, śmieszyć i rozbrajać świat ironią.


Źródło: Lizard King

Lizard King

ul. Kopernika 3
87-100 Toruń
tel.: 56 610 67 39