Oprowadzanie po aktualnych wystawach
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Oprowadzanie po aktualnych wystawach

  • Wydarzenie archiwalne: 17.09.2023
Miejsce:
Galeria Sztuki WozowniaToruń, ul. Ducha Św. 6

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na bezpłatne oprowadzanie po aktualnych wystawach.

W nawiązaniu do przypadającej w tym roku 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika przygotowaliśmy dwie wystawy łączące fascynacje artystyczne i kosmiczne. W dolnej sali galerii Justyna Olszewska, artystka i astronomka, prezentuje swój projekt pt. „Moon Landing”, który ma przybliżyć niezwykłe ciało niebieskie, jakim jest Księżyc. Na ekspozycji znajdzie się m.in. unikatowy 4-metrowy model Księżyca, który został wykonany w oparciu o fotografie, pochodzące z amerykańskiej sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), oraz archiwa i obiekty związane z naszym satelitą.

Drugą z „kosmicznych” wystaw w galerii będzie pokaz grafik z kolekcji Wozowni pt. „Energia Kosmosu, rytmy natury”. Pokazuje on, że związki między Kosmosem a przyrodą to niewyczerpalne źródło motywów do opracowania dla artystek i artystów, a także odzwierciedla różnorodność twórczych postaw w odniesieniu do problemu relacji pozaziemskie – ziemskie.

Do (Z)/ziemi zbliża nas natomiast „Tożsamość miejsca” Katarzyny Tereszkiewicz – laureatki Nagrody Galerii Sztuki Wozownia, przyznanej w ramach Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego RYSOWAĆ w 2022 roku. Artystka zaprezentuje w Toruniu najnowsze prace graficzne, które są podstawą jej pracy doktorskiej.

 Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Galeria Sztuki Wozownia

ul. Rabiańska 20
87-100 Toruń
tel.: 56 622 63 39

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 11:00–18:00
⟶ DO 01.10

Weekend seniora z kulturą

13
października (piątek)
⟶ DO 03.12

Katarzyna Jankowiak: „Paciorki”