Opowieść Wiatru – wystawa dla dzieci

Opowieść Wiatru – wystawa dla dzieci

Sztuki wizualne
Data
  • dzisiajgodz. 12:00
    ⟶ DO 27.02
Galeria Sztuki Wozownia - Toruń, ul. Ducha Św. 6 pokaż na mapie

15.01–27.02.2021


koncepcja wystawy: Joanna Gwiazda i Dorota Chilińska


Wystawa czynna od 15.01 (sobota) od godz. 12.00 (w dniu otwarcia wstęp wolny).


Na otwarcie w formule on-line zapraszamy na profil galerii na Facebooku i kanał YouTube.


 

Uwaga! Na wystawę jednorazowo może wejść grupa nie większa niż 6 dzieci z opiekunem.

 

„Opowieść Wiatru” to wystawa skierowana do dzieci, oparta na bajce pod tym samym tytułem, której autorką jest Joanna Gwiazda. Narracja porusza tematy związane z ochroną środowiska, w szczególności dotyczy kurczących się zasobów wodnych Ziemi. Kanwą wystawy jest snuta przez Wiatr opowieść o potworze Wyciskaczu, odpowiedzialnym za zniknięcie wody. Każde dziecko odwiedzające wystawę, staje się jej głównym bohaterem, od którego zależy przebieg i powodzenie całej wyprawy. Wraz z Wiatrem wyrusza w podróż, podczas której spotyka wielu bohaterów: Znikające Chmury, Zagubioną Rzekę czy Żarłoczną Pustynię, by na koniec dotrzeć do jaskini Wyciskacza i odebrać mu Skarb.


Wystawa powstaje prawie w całości z materiałów recyklingowych. „Naszym celem jest również, na ile to możliwe, ograniczenie nakładów finansowych, dlatego do jej realizacji użyte zostaną materiały pozyskane z odpadów i śmieci” – wyjaśniają twórcy.


Autorkami koncepcji wystawy są Joanna Gwiazda (Galeria Sztuki Wozownia) oraz Dorota Chilińska (WSP UMK). Za jej realizację i oprawę graficzną odpowiedzialni są studentki i studenci V roku Katedry Intermediów WSP UMK: Sara Oda Chabanowska, Kinga Kaczewiak-Dzieciątkowska, Bohdan Klimchuk, Piotr Różycki, Karolina Sobczyk, Anastasiia Utkina, Martyna Wenda, Natalia Wieczorek oraz pracownicy Katedry: Dorota Chilińska, Arkadiusz Soroka, Szymon Chyliński.

Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Powiązane wydarzenia

11lutego (piątek), godz. 16:00
⟶ DO 05.03

Creatio ex Machina. Wewnętrzne światy sieci neuronowych