„Opera in Love” Grupa Operowa Sonori Ensemble - koncert
Muzyka i taniec

„Opera in Love” Grupa Operowa Sonori Ensemble - koncert

  • 14
    października 2023 (sobota), godz. 18:00
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Opera in LOVE to jedyny w swoim rodzaju wieczór koncertowy, który zabierze Państwa w magiczną krainę miłosnych arii i ansambli operowych oraz operetkowych. W programie przede wszystkim liczne romanse, duety i sceny miłosne, brawurowe i efektowne popisy wokalne okraszone subtelnym żartem. Wszystko wyważone i zaprezentowane z klasą i pozytywnym humorem. W ten przyjemny i prosty sposób poznają Państwo najlepsze i ponadczasowe przeboje z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m.in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Wagnera, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych.

Na dokładkę – w koncertowym menu – przeboje musicalowe i tradycyjne melodie ludowe z różnych stron świata, które rozruszają nawet najpoważniejszych melomanów! Podczas koncertów Grupy Sonori Ensemble nogi same rwą się do tańca, a dłonie wyrywają się, by akompaniować artystom – laureatom międzynarodowych konkursów muzycznych w kraju i za granicą, wirtuozom fortepianu, obdarzonym nietuzinkowymi głosami solistom z Wrocławia i Pragi, którzy wspólnie występują na scenie już od 10 lat, bawiąc się przy tym muzyką oraz zarażając publiczność swoją charyzmą i werwą.

Opera in LOVE to koncert, gdzie usłyszą Państwo między innymi: sentymentalne O mio babbino caro Pucciniego, wszystkim doskonale znany duet z Là ci darem la mano w tłumaczeniu – Tam podamy sobie ręce z opery Don Giovanni, Pieśń Torreadora czy Habanerę – najsłynniejsze miłosne arie z opery Carmen Bizeta. Zaskoczymy Państwa także musicalowo – wykonując Tradition ze Skrzypka na dachu czy Magic to do z brawurowego musicalu Pippin wprost z Broadwayu. Ponadto każdy utwór opatrzony jest słowem wstępu, tak by poczuli Państwo w pełni moc przekazu muzycznego i całymi sobą weszli w nasz muzyczny świat.

Wystąpią:

Anna Wilczyńska – sopran
Agnieszka Drożdżewska – sopran
Izabela Strzelecka – mezzosopran
Dawid Dubec – baryton
Ivo Michl – baryton
Aleksandra Orłukowicz /Witold Radek – fortepian
Grupa Sonori Ensemble już od dekady wspólnie tworzy nową jakość koncertów kameralnych, skupiając się na wspólnym brzmieniu i harmonii głosów operowych, stawiając na ansamble i zbiorowe sceny operowe. Zagrali ponad 500 koncertów o zróżnicowanej tematyce, gościli w miejscach koncertowych w Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Można było ich usłyszeć nie tylko w salach koncertowych, ale także w plenerach i innych nietypowych, intrygujących przestrzeniach. Współpracowali z filharmoniami, teatrami, zespołami kameralnymi i zaproszonymi artystami. Wydali także swoją debiutancką płytę Muzyka z czterech stron świata.

Po koncercie możliwość zakupy płyty Muzyka z czterech stron świata.

Bilety: 70zł / normalny

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39