OKO NIGDY NIE ŚPI – X edycja Festiwalu
Wstęp wolny  /  Literatura  /  Teatr / Kabaret

OKO NIGDY NIE ŚPI – X edycja Festiwalu

  • Wydarzenie archiwalne: 11.08.2023
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
Bydgoski Festiwal OKO NIGDY NIE ŚPI ma już dziesięć lat. Impreza organizowana przez działającą od 2008 roku Fundację Czarny Karzeł jest jedną z bardziej oryginalnych inicjatyw zlokalizowanych z dala od centralnych krajowych ośrodków kulturalnych. Specyfiką OKA jest połączenie różnych dyscyplin artystycznych w jednym wydarzeniu, którego scenerię często stanowią architektoniczne i plenerowe sceny. OKO to spektakle, wykłady, spotkania, dyskusje, performansy i wydarzenia muzyczne. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „trans”. Więcej informacji o festiwalu oraz program dostępne są TUTAJ!

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się podczas festiwalu w Młynach Rothera:

  • 10.08.2023, godz. 21.30-22.15 – Spektakl „Corpuscle” (Spichrz Mączny parter)
    Katastrofa lotnicza, która wydarzyła się w czerwcu 1968 roku, odebrała życie trzem mężczyznom, a wrak samolotu ukryty był pod śniegiem przez dziesiątki lat. W sierpniu 2022 roku zaginiona maszyna została odnaleziona. Rozbite części i cząstki pamięci zostały teraz odzyskane. W 1942 roku małżeństwo wybrało się na wycieczkę w góry. Nigdy nie powrócili. Zostali odnalezieni dopiero po 75 latach. Pustka, wspomnienia i radzenie sobie z poczuciem opuszczenia są osią, wokół której powstało przedstawienie i wystawa. Artystki: Alicja Pilarczyk – skrzypaczka i performerka, Katherine Newton – artystka zajmująca się sound artem, artystka wizualna, scenografka, Justyna Celeda – reżyserka teatralna, autorka scenariuszy. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: KLIK!


  • 11.08.2023, godz. 15.00-16.30 – Spotkanie z Andą Rottenberg wokół nowej książki „Rozrzut” (Spichrz Zbożowy, II piętro)
    „Rozrzut to lektura nie tylko dla miłośników sztuki, a może wręcz przede wszystkim dla „niemiłośników”. Otwiera drzwi do zrozumienia kwestii fundamentalnych: po co nam sztuka i po co nam artyści”. – prof. Małgorzata Omilanowska, fragment wstępu. Anda Rottenberg – historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka sztuki i publicystka. W latach 1993–2001 dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: KLIK!



Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Powiązane wydarzenia

14
stycznia (wtorek), godz. 17:00–18:00

Mikrogranty młodzieżowe – spotkanie informacyjne

14
stycznia (wtorek), godz. 17:00

DAWAJ NA DIZAJN #4

20
stycznia (poniedziałek), godz. 13:00

Wielkoformatowa makieta miasta – warsztaty z Kasią Bury