Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego CODA
Muzyka i taniec

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego CODA

  • Wydarzenie archiwalne: 28.05.2022
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
Od 2015 roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem w środowisku tanecznym.
Co roku do Włocławku przyjeżdżają tancerze i choreografowie z różnych stron Polski, doceniając możliwość zaprezentowania się na scenie z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem w zabytkowym „Browarze B.”.
Konfrontacje mają charakter konkursowy, na scenie zaprezentują się zespoły taneczne oraz teatry tańca. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.
Uczestników oceniać będą specjaliści w dziedzinie tańca: pedagodzy, choreografowie i tancerze ze znaczącym w środowisku tanecznym doświadczeniem. Od początku związany jest z konkursem Jacek Przybyłowicz, wybitny pedagog i choreograf, współpracujący z zespołami i teatrami tańca na całym świecie.
Jury oceniać będzie umiejętność opowiedzenia historii poprzez taniec, technikę wykonania, ogólny wyraz artystyczny, a także dobór muzyki i kostiumów. Konfrontacje skupiają tancerzy, którzy nie boją się wyzwań, którzy poprzez taniec wyrażają emocje, a także poruszają ważne społecznie, czasami kontrowersyjne tematy. CODA daje nie tylko możliwość pokazania talentu młodych ludzi, ale także tych dojrzałych, doświadczonych tancerzy.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15.05.2022.
Konfrontacje odbędą się 28 maja 2022 w sali widowiskowej CK „Browar B.”

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.:54 427 02 30

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (piątek), godz. 19:00

Klimakterium ... i już

07
grudnia (środa), godz. 19:00

10 Tenorów