„Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia”
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Edukacja  /  Inne

„Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia”

  • Wydarzenie archiwalne: 18.11.2023
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Alchemia Śródziemia: Tajemnice Chemii w Zaklętym Świecie Tolkiena
Witajcie, młodzi odkrywcy z krainy Śródziemia! Przygotujcie się na fascynującą wyprawę, gdzie tajemnice chemii ożywają w świecie inspirowanym opowieściami Tolkiena. Przeżyjemy razem niesamowite przygody, łącząc magię nauki z radością odkrywania!

Rozpoczniemy naszą przygodę z ” Pierwiastkowym Bingo”. W tej ekscytującej grze, nauka doskonale łączy się z zabawą. Osoba, która poprawnie zaznaczy cały wiersz pierwiastków i krzyknie „Pierścień Mocy!”, otrzyma smaczek z kuchni Samwise’a Gamgee. Nie wiadomo czy to będzie pyszny lembas, czy inny słodki przysmak, ale z pewnością będzie to smak zwycięstwa!

Przeniesiemy się również do świata ” Wiązań Ainurów „, gdzie zbudujemy modele cząsteczek, odkrywając, że w świecie atomów, podobnie jak w harmonii Śródziemia, panuje równowaga. To ręczne tworzenie struktur nauczy Was, jak skomplikowane połączenia tworzą podstawy wszystkiego, co nas otacza.

Odkryjemy magię „Eliksirów Galadrieli”, badając gęstość różnych roztworów i tworząc piękne, kolorowe warstwy, niczym najcenniejsze skarby elfów. Ta tęczowa podróż wprowadzi Was w świat chemii, który jest tak fascynujący, jak opowieści o Śródziemiu.

Stworzymy niesamowite „Lampy Khazad-dûm”, których tajemnicze, unoszące się kule oświetlą naszą drogę przez mroczne tunele Morii. Ta część pokaże Wam, jak proste składniki mogą tworzyć zachwycające zjawiska. Podobnie jak legendy, kryją w sobie więcej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Dołączcie do nas w tej magicznej podróży, gdzie opowieści Władcy Pierścieni splecione są z cudami nauki, tworząc niesamowitą przygodę pełną odkryć i wrażeń!

Dla kogo? dzieci i młodzież od 5 klasy SP wzwyż wraz z opiekunami
Cena: 
bezpłatnie
Zapisy: 
przez formularz TUTAJ! W sekcji Aktualności 2 listopada, o godzinie 12.00 pojawi się informacja o zajęciachŹródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015