Obsesja
Film

Obsesja

  • Wydarzenie archiwalne: 09.03.2024
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Najnowszy film Todda Haynesa, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny, to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Dwadzieścia lat po wybuchu skandalu związanego z romansem trzydziestokilkulatki (Julianne Moore) z nieletnim uczniem, przygotowująca się do filmu o ich losach aktorka (Natalie Portman), odwiedza parę by poznać kobietę, w którą będzie się wcielać.

Autor zdjęć do filmu, Christopher Blauvelt był gościem zeszłorocznego Festiwalu EnergaCAMERIMAGE i uczestniczył w spotkaniu po pokazie „Obsesji”. W dorobku Operatora znajdują się również m.in. „Emma” Autumn de Wilde oraz cztery filmy wyreżyserowane przez Kelly Reichardt, m.in. „Pierwsza krowa” oraz „Kobiecy świat”.

Reżyser Todd Haynes gościł na Festiwalu Camerimage w 2011 roku. Za artystyczne dokonania we współpracy z Autorem zdjęć Edem Lachmanem otrzymał wówczas Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser. Zrealizowali wspólnie 8 produkcji, w tym nagrodzone Srebrną Żabą w Konkursie Głównym „Daleko od nieba”, uhonorowane Brązową Żabą „ I’m Not There. Gdzie indziej” i „Carol”, która przyniosła Operatorowi Złotą Żabę.Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 17:00

Zaginiony świat

27
maja (poniedziałek), godz. 17:00

Błąd systemu

27
maja (poniedziałek), godz. 19:15

KINO WSPÓŁCZESNE – Latanie dla początkujących