,,OBRAZowe opowiadania
Dziedzictwo  /  Edukacja

,,OBRAZowe opowiadania" - nowy cykl spotkań ze sztuką w Ratuszu Staromiejskim

  • Wydarzenie archiwalne: 04.10.2023
Miejsce:
Muzeum Okręgowe w Toruniu – Ratusz StaromiejskiToruń, Rynek Staromiejski 1

Muzeum Okręgowe w Toruniu  zaprasza wszystkich zainteresowanych malarstwem i rzeźbą polską do uczestnictwa we wznowionych spotkaniach z cyklu ,,OBRAZowe opowiadania" odbywających się w murach Ratusza Staromiejskiego  w każdą pierwszą środę miesiąca. Spotkania będą nawiązywały do cyklu OBRAZowo rzecz ujmując…, w ramach którego odbyły się w latach 2019-2020.

Pierwsze spotkanie obędzie się 4 października 2023 roku, o godzinie 11.00. OBRAZowo opowiadać o zagadnieniach malarstwa i rzeźby polskiej w ratuszowej Galerii będzie kustosz zbioru malarstwa i rzeźby polskiej Pani Anna Kroplewska-Gajewska.

Pierwszy wykład będzie dotyczył malarstwa historycznego, a ściślej umiejscowione w czasie podzielonej pomiędzy zaborców Polsce, gdzie malarstwo historyczne miało między innymi na celu ukazywanie wspaniałych dziejów i chlubnych tradycji narodu. Przywoływane na płótnach spektakularne zwycięstwa oręża polskiego, dokumentowane drobiazgowo traktaty czy przypominani w wizerunkach konkretni sprawcy dawnej chwały Rzeczypospolitej były źródłem nadziei i siły do działań na rzecz odzyskania niepodległości. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniach. Bilety na spotkania w cenie 10 złotych/os. Zakup biletów można dokonać w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego oraz on line: [KUP BILET]

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu