Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 w Pałacu Lubostroń
Wstęp wolny

Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 w Pałacu Lubostroń

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Pałac LubostrońLubostroń
[:pl]
Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w niedzielę, 18 września 2022 roku o godz. 17.00 do Sali Rotundowej na Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 "Połączeni dziedzictwem".
W programie: - prelekcja dr Agnieszki Wysockiej pt. "Grand Tour, czyli o poznawaniu przeszłości na przełomie XVIII i XIX wieku", - koncert w wykonaniu Bolesława Siarkiewicza (skrzypce) oraz Anny Jurgawskiej (fortepian).
Wstęp wolny!
Agnieszka Wysocka - dr historii sztuki, adiunkt na Wydziale Historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zajmuje się historią architektury i kultury XIX i XX w. i historią regionu kujawsko-pomorskiego.

Bolesław Siarkiewicz Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzycznej pod kierunkiem Jadwigi Kaliszewskiej, Romana Lasockiego i Charlesa Tregera. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Otrzymał także wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2006 r. uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych. Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową występując jako solista i kameralista. Współpracował z takimi dyrygentami jak Zygmunt Rychert, Tomasz Bugaj, Jacek Rogala, Mirosław Jacek Błaszczyk, Jan Wincenty Hawel oraz ze znakomitymi muzykami jak Jadwiga Kaliszewska, Iwona Hossa, Joanna Czapińska-Wróblewska, Rafał Kwiatkowski, Marcin Sikorski, Piotr Kępiński, Lech Bałaban. W roku 2006 jako prymariusz kwartetu Akademos zadebiutował w USA, gdzie podczas tournee wystąpił w kilku prestiżowych salach koncertowych. Po koncertach otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Jego szeroki repertuar obejmuje dzieła od Baroku po muzykę XXI wieku. Obecnie Bolesław Siarkiewicz jest adiunktem na wydziale instrumentalnym w macierzystej Uczelni. Z powodzeniem prowadzi także klasę skrzypiec w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Jego szeroka działalność pedagogiczna obejmuje również wykłady na Letnich Warsztatach Muzycznych w Mławie, konsultacje w wielu szkołach muzycznych, a także pracę w jury konkursów skrzypcowych. Więcej informacji na http://www.siarkiewicz.art.pl/

Anna Jurgawka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej. Po ukończeniu studiów kształciła się pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego na Podyplomowych Studiach Pianistycznych. Doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w kursach pianistycznych oraz kameralnych w klasach prof. Jerzego Sulikowskiego i prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Jerzego Marchwińskiego. Koncertowała z Filharmonią Koszalińską oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Jerzego Salwarowskiego, Marzeny Diakun, Freda Wojtana. W czasie Festiwalu Pianistyki Słupskiej – Estrada Młodych zyskała pozytywne recenzje co pozwoliło na nawiązanie współpracy z Radiem Koszalin. Koncertuje prezentując swoje umiejętności w wielu ośrodkach kultury w Polsce. W latach 2007 -2013 współpracowała z prof. Tomaszem Strahlem w Klasie Talentów wiolonczeli Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Aktualnie jest pianistką w Klasie Talentów skrzypiec dr Aldony Cisewskiej. Podczas kursów mistrzowskich towarzyszyła klasom prof. Tomasza Strahla, prof. Pawła Radzińskiego oraz dr Jana Romanowskiego. Partnerując wiolonczelistom i skrzypkom zdobywa liczne nagrody za wyróżniający się akompaniament. Od 2010 roku związana jest z klasą skrzypiec prof. dr hab. Marcina Baranowskiego oraz dr hab. Bolesława Siarkiewicza w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
[:]

Źródło: Pałac Lubostroń

Pałac Lubostroń

Lubostroń
89-210 89-210 Łabiszyn
tel.: 52 384 46 23