Obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w Pałacu Lubostroń - 26.02.2023roku

Obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w Pałacu Lubostroń - 26.02.2023roku

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Pałac LubostrońLubostroń
Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w niedzielę, 26 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie w ramach Obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.
Wstęp wolny!
W programie: - Prezentacja Marka Nikodema pt. "Od Kopernika do teleskopu Webba", - Wystawa fotografii Marka Nikodema pt. "A cóż piękniejszego nad niebo..."
Marek Nikodem- rocznik 1964. Popularyzator wiedzy o Wszechświecie, astrofotograf, działacz społeczny, animator. Współzałożyciel KMF "Flesz" i współtwórca Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach. Wieloletni prezes Pałucko Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno-Ekologicznego. Fotografuje od ponad 40 lat. Specjalizuje się w astrofotografii krajobrazowej łączącej widok nocnego nieba i ziemskiego krajobrazu. Nierzadko są to obrazy z pogranicza sztuki i nauki. Za działalność popularyzatorską i fotograficzną uhonorowany prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. Honorowym Medalem im. ks. Jana Kleina. Laureat wielu konkursów o zasięgu międzynarodowym, w tym zdobywca tytułu za najlepsze zdjęcie nieba w Polsce i trzykrotnie wyróżniony za astronomiczne zdjęcia dnia na świecie. Jego prace wielokrotnie ilustrowały serwisy naukowe NASA i zdobiły okładki książek, płyt i czasopism naukowych zarówno w Polsce jak i na świecie, m.in. Uranii, Le Monde, Forbes , New York Times czy Washington Post. Brał udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych.


Źródło: Pałac Lubostroń