O klasztorze bernardyńskim w Świeciu
Wstęp wolny

O klasztorze bernardyńskim w Świeciu

  • Wydarzenie archiwalne: 25.11.2022
Miejsce:
OKSiRŚwiecie, Wojska Polskiego 139

Spotkanie z ks. Grzegorzem Worobcem, Wojciechem Wilkowskim, Michałem Golińskim i Jakubem Stelągowskim
Izba Regionalna Ziemi Świeckiej zaprasza na cykl spotkań „Pax et Bonum. Śladami braci od świętego Bernardyna”, odnoszących się do poszczególnych aspektów wystawy „Żebyście do nas łaskawie przybyć raczyli… Z dziejów konwentu i kościoła bernardyńskiego w Świeciu”. Wydarzenia związane są z jubileuszem 300-lecia dedykacji kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP dokonanej 26 października 1721 roku.

Podczas spotkań z miłośnikami regionu, naukowcami oraz pasjonatami różnych dziedzin przybliżone zostaną: geneza i reguła Zakonu Braci Mniejszych regularnej obserwancji, funkcjonowanie bernardynów na ziemiach polskich, biogramy wybranych zakonników, znaczące wydarzenia, osobistości i pamiątki związane ze świeckim klasztorem oraz kultem Matki Boskiej Świeckiej.

Cykl przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży. Z uwagi na przekrojowy charakter kierujemy go do osób, które chciałby rozpocząć swoją przygodę z dziejami franciszkanów obserwantów, historią regionalną i dziedzictwem kulturowym bądź też usystematyzować posiadane już wiadomości.
Spotykamy się w Izie Regionalnej Ziemi Świeckiej OKSiR w Świeciu.

Wstęp bezpłatny.


Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 662 499 508.
Źródło: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu / Kino Wrzos

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu

Wojska Polskiego 139
86-100 Świecie
tel: 52 562 73 71