NU_CLEAR - multimedialna wystawa Łukasza Wodyńskiego
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

NU_CLEAR - multimedialna wystawa Łukasza Wodyńskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 10.09.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria Jagiellońska 1Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 1
Jako cywilizacja docieramy do krytycznego momentu rozwoju. Tempo życia i dynamiczny wzrost populacji potęgują pielęgnację ludzkiego egocentryzmu, zmasowaną konsumpcję oraz brutalną eksploatację surowców. Przemiany szybsze niż ludzkość jest w stanie udźwignąć wytyczają ścieżkę dążącą do ściany, unicestwienia rozlanego w złocie epoki a elementarne uczucia wypiera dążenie do szybkiej gratyfikacji. Degradujemy więzi międzyludzkie i więzi z otoczeniem nie uzmysławiając, iż jesteśmy o krok od katastrofy.

Projekt rysuje świat po wielkim katakliźmie, który pozostawia jedynie reminescencje minionego życia rozgrywającego się na planecie. Wykorzystując obrazy, instalacje, dźwięki czy wideo kondensuje działanie na różne zmysły odbiorcy. Co poczuje widz wkraczający w tę post-ludzką, pustą i wyjałowioną przestrzeń?
Ekspozycja skomponowana na zasadzie scenografii filmowej sprowadza kumulację doznań nawiązując intensywną interakcję z odbiorcą. Zadaje bardzo ważne pytanie o świat, który odchodzi na naszych oczach.

* Podczas otwarcia artysta wykona radykalny performance.

wstęp na wydarzenie darmowy

Łukasz Wodyński - polski artysta wizualny, malarz, performer, teoretyk sztuki. Jego twórczość jest wielowarstwowa. Skupia się wokół tematu człowieka i związanego z nim głębokiego podłoża egzystencjalnego, emocjonalnego i duchowego. Dotyka także problemów ponowoczesnego świata uzmysławiając skalę wyzwań, z jakimi przyszło mu się mierzyć.

Źródło