EDD 2022: „Niezwykły herbarz Koyenów –  toruński wehikuł czasu”
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

EDD 2022: „Niezwykły herbarz Koyenów – toruński wehikuł czasu”

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Archiwum Państwowe w ToruniuToruń, pl. Rapackiego 4
W dniach 10-17 września w godz. 11.00–16.00, zapraszamy do Archiwum Państwowego w Toruniu (plac Rapackiego 4) na niezwykłą podróż w czasie! Herby toruńskiej rodziny Koyenów przeniosą nas do Torunia sprzed stuleci. Pozwolą poznać losy zamożnych torunian i na nowo połączą nas z przeszłością naszego miasta. Spojrzymy na historię z nowej perspektywy!

Błaźni, jednorożce, psy i koguty czekają na gości w „Genealogii Koyenów” – bogato ilustrowanej księdze z ręcznie malowanymi i złoconymi herbami zamożnych torunian. Na wystawie obok herbarza rodziny Koyenów prezentowane będą dokumenty z zasobu Archiwum dotyczące członków toruńskiej elity miejskiej – listy dobrego urodzenia, wpisy w księgach metrykalnych, ławniczych, kiery, testamenty, a także genealogie rodzin. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna, przedstawiająca fantazyjne w formie i barwne herby z „Genealogii” wraz z komentarzem historycznym.

Ekspozycja będzie doskonałą okazją do podzielenia się z odwiedzającymi zachwytem nad naszym wspólnym dziedzictwem – niezwykłymi, unikatowymi, pięknymi i ciekawymi świadectwami przeszłości, przechowywanymi i chronionymi w Archiwum Państwowym w Toruniu.