(Nie)widzialni, spotkanie dla dzieci i rodziców
Czy wiesz, że w Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami? Znaczna większość to osoby doświadczające niepełnosprawności, których nie widać. Takie osoby często spotykają się z niezrozumieniem innych np. gdy nie ustępują miejsca w autobusie osobie starszej, proszą o przepuszczenie w kolejce lub o pomoc, z której korzystają.
Zapraszamy na spotkanie dla dzieci wieku 7-11 lat wraz z rodzicami, podczas którego wspólnie porozmawiamy oraz rozwiejemy mity na temat niepełnosprawności, szczególnie tych niewidocznych. W trakcie dwugodzinnego warsztatu zgłębimy różne oblicza niepełnosprawności, starając się odpowiedzieć na pytanie, czy sami je znamy.
Spróbujemy rozwiać wątpliwości związane z tym, jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami, jak tego nie robić i czy pomoc zawsze jest potrzebna. Niekiedy pozory mylą, a spotkania poświęcone niewidocznym niepełnosprawnościom, szczególnie dla dzieci, wpływają na wykreowanie w młodych umysłach empatii, uważności i otwartości. Warsztaty to również doskonała okazja, aby wzbudzić ogólną świadomość na temat niewidocznych niepełnosprawności w całym społeczeństwie.
Spotkanie poprowadzi doświadczony duet: Joanna Kriventsov – psycholog, związana z Fundacją StwardnienieRozsiane.info, mama dwulatka, która od wielu lat choruje na stwardnienie rozsiane oraz Monika Łada –prezeska Fundacji StwardnienieRozsiane.info i pomysłodawczyni projektu „(Nie)widzialni”.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „(Nie)widzialni”, którego celem jest budowanie świadomości społecznej na temat niewidocznej niepełnosprawności oraz wsparcie osób, które jej doświadczają. Do projektu przystąpiły m.in. Młyny Rothera oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Więcej o projekcie na stronie www KLIK oraz na Facebooku KLIK.
–
Spotkanie dla dzieci w wieku 7-11 lat wraz z rodzicami odbędzie się w Spichrzu Zbożowym, II piętro
Wstęp wolny, obowiązują zapisy TUTAJ!
Z uwagi na interaktywny charakter spotkania, prosimy o wcześniejszą rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona – 15 dzieci w towarzystwie opiekunów. Wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna.
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera