Niesłyszalna muzyka fal mózgowych – skorzystaj z interaktywnej instalacji
Wstęp wolny

Niesłyszalna muzyka fal mózgowych – skorzystaj z interaktywnej instalacji

  • Wydarzenie archiwalne: 06.01.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
W grudniu mieliśmy okazję spotkać się z Beniaminem Głuszkiem – twórcą interaktywnych instalacji dźwiękowych, z którym rozmawialiśmy o relacjach mózg-komputer. Dowiedzieliśmy się, jak zmierzyć czynność elektryczną mózgu metodą elektroencefalografii (EEG) oraz poznaliśmy rodzaje tzw. fal mózgowych i ich znaczenie.

Muzyczny neurofeedback to efekt skorzystania z interaktywnej instalacji Neuromuzyka. Wystarczy założyć specjalnie dedykowaną opaskę EEG do badania fal mózgowych, a komputer zajmie się przetworzeniem wysyłanych przez nasz mózg sygnałów na dźwięki. Na własnej skórze można przekonać się, co nam w głowie gra, a im większy stan skupienia osiągniemy, tym dźwięki staną się coraz bardziej tajemnicze. Instalacja dostępna dla osób powyżej 6. roku życia.

Pokazy interaktywnej instalacji Neuromuzyka związane są z planowanym utworzeniem w Młynach Rothera Centrum Wiedzy o Mózgu.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Jeśli akurat stanowisko z opaską EEG będzie „wolne”, można zapisać się na miejscu po wyrażeniu niezbędnych zgód na skorzystanie.

Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015