NIEDZIELA W SKANSENIE

NIEDZIELA W SKANSENIE

  • Wydarzenie archiwalne: 12.09.2021
Miejsce:
Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w KłóbceKłóbka
W dniu 12 września br., w godz. od 13.00 do 18.00 zapraszamy do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Niedziela w skansenie”.

Od godz. 13.00 swoje kramy otworzą twórcy ludowi z naszego regionu, rękodzielnicy, producenci swojskich specjałów. Można będzie nabyć od nich oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki w postaci m.in. ciast, wędlin, serów, przetworów i miodów.

Zaproszeni specjalnie na spotkanie garncarz i plecionkarz przygotują pokazy i warsztaty toczenia naczyń na kole garncarskim oraz wyplatania koszyczków wiklinowych. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzewia zaproszą na konkursy sprawnościowe. Najmłodsi będą mogli drukować wzory za pomocą stempli z ziemniaków oraz pobawić się drewnianymi zabawkami. Od godziny 15.00 spacerowiczom czas umilać będzie Zespół Folklorystyczny „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin, śpiewający i tańczący w rytm melodii kujawskich. Przedstawimy ciekawostki dotyczące strojów odświętnych noszonych dawniej przez Kujawiaków oraz tradycyjnych, jesiennych przygotowań zapasów na zimę. Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie dotyczącym haftu kujawskiego.

Zwiedzający skansen przeniosą się w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku, gdzie prezentowane będą wybrane obiekty – zagroda gospodarska, kuźnia, garncarnia, olejarnia; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół oraz dwór rodziny Orpiszewskich.

Przypominamy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników spotkania, na terenie skansenu obowiązują zalecenia sanitarne związane z pandemią – dystans (jeżeli nie możemy go zapewnić noszenie maseczek, szczególnie wewnątrz obiektów muzealnych) oraz dezynfekcja.

BILETY WSTĘPU:

Normalny – 12 zł

Ulgowy – 9 zł


Afisz Skansen A3


Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87-800 Włocławek
tel.: +54 232 36 25