NIEBO NAD JEZIOREM – Emilia Pawłowska
Muzyka i taniec

NIEBO NAD JEZIOREM – Emilia Pawłowska

  • Wydarzenie archiwalne: 11.11.2022
Miejsce:
Hala Widowiskowo-Sportowa w MroczyMrocza
Program „Niebo nad jeziorem” to autorski debiut Emilii Pawłowskiej, wokalistki i autorki piosenek pochodzącej z okolic Więcborka (kuj.-pom.). To historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej na który składają się melodyjne piosenki, dotykające doświadczeń każdego z nas. Pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk - współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.
Materiał muzyczny zawarty w programie jest bardzo zróżnicowany lecz oscyluje m.in. wokół jazzu, popu, bosanovy i muzyki etnicznej. Wynika to z fascynacji różnymi stylami muzycznymi samej Emilii Pawłowskiej, a także pozostałych muzyków, którzy mieli swój wpływ na ten projekt. Dzięki temu w muzyce, którą można usłyszeć podczas koncertu „Niebo nad jeziorem”, zawarta jest cała paleta emocji, natomiast refleksje zawarta w tekstach poetek, poruszają słuchacza i kierują jego uwagę na ponadczasowe wartości.

W koncercie wystąpią
Emilia Pawłowska – śpiew
Klaudia Kaczyńska – chórki
Mateusz Wiśniewski– chórki
Igor Nowicki - instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne
Marcin Gawdzis – trąbka, flugelhorn
Maciej Olesiński – gitary, banjo
Bartłomiej Werachowski - gitara basowa
Mateusz Krawczyk - perkusja, perkursonalia

Album NIEBO NAD JEZIOREM ukazał się 28 maja 2021 r. nakładem wydawnictwa SOLITON.
Zarówno płytę jak i koncert patronatem medialnym objęły redakcje: Polskie Radio PiK, Muzykoholicy, Polska Płyta / Polska Muzyka i Era Jazzu.

Źródło: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy

ul. Sportowa 1
89-115 89-115 Mrocza
tel.: 504 070 518