Logo partnera
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Niebo Kopernika, wystawa pokonkursowa

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 30.03.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Rejonowa Biblioteka Publiczna w SzubinieSzubin, ul. Kcyńska 11
Niebo Kopernika odsłonięte.
Z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie zorganizowała miejsko-gminny konkurs plastyczny dla dzieci Niebo Kopernika.
Otrzymaliśmy aż 106 prac z kilku szkół oraz świetlicy socjoterapeutycznej w Szubinie.
W czwartek 30 marca odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Na tę chwilę czekało wiele dzieci przybyłych z rodzicami i opiekunami. Nie było dziecka, które wyszłoby z biblioteki z pustymi rękoma. Ci którzy nie zdobyli jednej z dwudziestu nagród otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki biblioteki i coś słodkiego. Wszyscy mieli okazję skosztować poczęstunku przygotowanego na okoliczność wernisażu. Jury konkursu oceniło bardzo wysoko nadesłane prace. Wszystkie znalazły się na wystawie pokonkursowej. Ekspozycję można oglądać do 10 maja w godzinach pracy Biblioteki.
Na stronie szubińskiej biblioteki www.biblioteka.szubin.pl znajdziecie Państwo więcej zdjęć z wydarzenia oraz nazwiska osób, które otrzymały nagrody w konkursie.


Źródło: Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie