Niebieska planeta – warsztaty dla dzieci
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Niebieska planeta – warsztaty dla dzieci

  • Wydarzenie archiwalne: 22.06.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Dlaczego należy dbać o wodę? Jak duże znaczenie ma woda w naszym codziennym życiu? Dlaczego Ziemia nazywana jest niebieską planetą? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi na warsztatach.

Obejrzymy pokaz, dotyczący proporcji wody słodkiej i słonej na Ziemi. Spróbujemy oszacować, ile wody zużywamy na co dzień do poszczególnych czynności, w jaki sposób możemy ją oszczędzać i co zrobić, by jak najmniej ją zanieczyszczać. Podczas warsztatów będziemy poszukiwać wody w różnych elementach przyrody, odkryjemy różnice między rzeką naturalną, a uregulowaną oraz stworzymy wodne kwiaty.

Warsztaty poprowadzą eksperci z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”.

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” jest stowarzyszeniem, którego misją jest stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację, realizowaną głównie poprzez warsztaty, szkolenia, wyjazdy terenowe, projekty informacyjne. Ośrodek powstał w 1993 roku a jako stowarzyszenie został zarejestrowany w 1997 roku. Na co dzień prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w szkołach w Łodzi i w województwie łódzkim. Zajęcia dotyczą nie tylko zagadnień przyrodniczych i zmian klimatycznych, ale także edukacji globalnej czy edukacji regionalnej. Oprócz warsztatów prowadzi również wiele innych działań edukacyjnych: wycieczki przyrodnicze i zielone szkoły, weekendowe warsztaty rodzinne, warsztaty wakacyjne dla dzieci w mieście.


Gdzie? Spichrz Mączny, III piętro
Dla kogo? dla dzieci w wieku 7-12 lat
Cena: bezpłatnie
Zapisy: na godz. 13.00 kliknij TUTAJ!
na godz. 15.00 kliknij TUTAJ!
Wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna.Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera