„Nie wlazł kotek na płotek i nie mruga” | Spektakl
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

„Nie wlazł kotek na płotek i nie mruga” | Spektakl

  • Wydarzenie archiwalne: 30.09.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – PodgórzToruń, Poznańska 52

Spektakl „Nie wlazł kotek na płotek i nie mruga” to niezwykłe, dwujęzyczne przedstawienie, które powstało w efekcie inspirującej współpracy uczestników integracyjnych, letnich zajęć artystycznych w Szkole Podstawowej numer 10 w Toruniu. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne jest efektem twórczego zaangażowania i zabawy, która łączyła różne osoby w kreatywnym procesie.

Jednym z wyjątkowych elementów tego przedstawienia jest postać Wikacoa Banonawa, bohaterki o niezwykłych supermocach. Jej umiejętność przemiany w kota oraz zdolność teleportacji dostarczą widzom niezapomnianych chwil pełnych niespodzianek i magii. Ponadto, jej piękny śpiew i osobowość dodają nie tylko wartości artystycznej, ale również uczą, że dobroć i talent mogą zmieniać świat.

Polskie i ukraińskie bajki, takie jak: „O Lichu”, „Rękawiczka” i „Kolobok”, stanowiły źródło inspiracji i wzbogaciły treść spektaklu. Elementy tych opowieści mogą być rozpoznawalne dla widzów i dodają głębi narracji, co sprawia, że przedstawienie staje się bardziej przystępne dla różnych grup widzów.

Reżyseria: Lena Alberska i Natalia Krynicka

Scenografia: Natalia Krynicka

Kompozytor: Bartłomiej Alberski



Źródło: Dwór Artusa

Powiązane wydarzenia

21
czerwca (piątek), godz. 19:00

Letni Dance Intense

22
czerwca (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

26
czerwca (środa), godz. 17:30–18:00

Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco