Logo partnera
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

NAZYWAJMY RZECZY PO IMIENIU

  • Wydarzenie archiwalne: 26.09.2021
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13

Reżyseria:

Wiesław Kusa


WYSTĘPUJĄ / OBSADA
Agnieszka Korpal
Wiesław KusaTeatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na przedstawienie Teatru Vaśka z Torunia opowiadające o perypetiach dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość dziewczynki zostaje nagrodzona. Druga z dziewcząt jest zła, krnąbrna i leniwa, dlatego spotyka ją rozczarowanie. Moralny wydźwięk przedstawienia rodem z tradycyjnej baśni ludowej wzbogacony został o istotne aspekty poznawcze.

 

 

Bohaterka spektaklu, a wraz z nią widzowie docierają do domostwa, w którym mieszka Rok ze swoimi dziećmi – Porami Roku. Stanowi to doskonałą okazję do określenia różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku i nazywania ich cech szczególnych.
Nazywanie rzeczy po imieniu musi być precyzyjne i celne. Jest to problem, który przewija się przez całe przedstawienie. Dotyczy przedmiotów, zjawisk oraz ludzi i cech ich charakteru. Przedstawienie zawiera sceny komiczne i liryczne obrazy. Piosenki zaś i zagadki pozwalają by dzieci włączyły się w tok tej teatralnej zabawy.
I choć, początkowo, ten spektakl lalkowy, znany również jako „Dwie Dorotki”, miał być przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym szybko okazało się, że doskonale bawią się na nim zarówno starsze dzieci jak i doroślaki.

Przedstawienie wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne otworzy sezon teatralny 2021/2022 dla dzieci.

 

 
W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.
Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.:54 231 47 60

Powiązane wydarzenia

12
lutego (niedziela), godz. 11:00

KOSMOPRZYGODA W Teatrze – kosmiczny odlot...

13
lutego (poniedziałek), godz. 19:00

TRIATHLON STORY czyli chłopaki z żelaza

11
marca (sobota), godz. 16:00

I LOVE YOU A TERAZ SIĘ ZMIEŃ

11
marca (sobota), godz. 19:00

I LOVE YOU A TERAZ SIĘ ZMIEŃ