Napisz życzenia dla Torunia i popłyń z Wiankami. Wyjątkowa akcja podczas Wianki warm-up
Tegoroczne Wianki to nie tylko barwny korowód i widowiskowy finał nad Wisłą, ale także możliwość aktywnego udziału mieszkańców w tworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas Wianki warm-up, odbywającego się 20 i 21 czerwca na Zamku Dybowskim, przygotowano specjalną akcję skierowaną do wszystkich, którzy chcą przekazać miastu kilka dobrych słów.
W specjalnie przygotowanej strefie będzie można napisać życzenia dla Torunia – dotyczące przyszłości miasta, jego mieszkańców lub własnych marzeń związanych z grodem Kopernika. Zebrane wiadomości zostaną następnie symbolicznie powierzone Wiśle wraz z wielkim wiankiem tworzonym wspólnie przez mieszkańców.
Organizatorzy przygotowali również wyjątkową niespodziankę. Osoby, które wezmą udział w akcji i pozostawią swoje życzenia, otrzymają wejściówkę na rejs łodzią flisacką podczas finału Wianków.
Rejs odbędzie się 23 czerwca o godz. 21:00 i pozwoli uczestnikom obserwować świętojańskie wydarzenia z perspektywy Wisły. To niepowtarzalna okazja, by stać się częścią jednej z najbardziej klimatycznych tradycji Dni Torunia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zachęcają do wcześniejszego odwiedzenia stoiska podczas Wianki warm-up.
Jak wziąć udział?
- Wianki warm-up: 20–21 czerwca 2026 r.
- Zamek Dybowski
💌 Napisz życzenia dla Torunia
📮 Zostaw je w specjalnie przygotowanym miejscu
🎟️ Odbierz wejściówkę na rejs łodzią flisacką
Rejs podczas Wianków
- 23 czerwca 2026 r.
- Godz. 21:00
- Pomost Flisacki
⚠️ Liczba wejściówek jest ograniczona i obowiązuje do wyczerpania puli.
Cały harmonogram Dni Torunia dostępny na stronie internetowej ilovetorun.pl
Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna