"Namibia fascynująca kraina na krańcu Afryki" - spotkanie ze Zdzisławem Preisnerem w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
Dziedzictwo

"Namibia fascynująca kraina na krańcu Afryki" - spotkanie ze Zdzisławem Preisnerem w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

  • Wydarzenie archiwalne: 13.04.2023
Miejsce:
Muzeum Podróżników im. Tony’ego HalikaToruń, Rynek Staromiejski 1

Zapraszamy do Muzeum Podróżników im Tony’ego Halika, oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu, na spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem, które odbędzie się 13 kwietnia br. o godz. 17.00. Tematem spotkania będzie Namibia – fascynująca kraina na krańcu Afryki.

Namibia położona jest w południowo zachodnim krańcu kontynentu afrykańskiego, ma ponad 800 tys.km2 powierzchni, zamieszkuje ją 2 mln mieszkańców.  To jedno z najmłodszych państw kontynentu, które niepodległość uzyskało w 1990 roku.

Jest krajem bardzo atrakcyjnym turystycznie, wymagającym podróży o charakterze wyprawowym, samochodem z napędem na cztery koła i namiotem najlepiej rozstawianym na jego dachu. Namibię charakteryzują przepiękne krajobrazy, ciekawa, choć skąpa endemiczna roślinność i wielkie bogactwo gatunków fauny afrykańskiej.

Na południu kraju położony jest drugi co do wielkości  kanion na Ziemi, Kanion Rzeki Fish. Wśród roślin najciekawsza jest welwiczia osobliwa i drzewo kołczanowe.

Jest jednocześnie krajem pustynnym z różnorodnością jej rodzajów jak kamienistej, skalistej, żwirowej a przede wszystkim piaszczystej.

Piękny jest również Park Narodowy Namibii – Naukluft – z wydmami gwiaździstymi, sięgającymi 300 m wysokości, o intensywnej czerwonej barwie piasków. Wybrzeże Szkieletów to obszar pustyni sięgającej do brzegów oceanu z bogactwem fauny morskiej w jego wodach.

Wielką atrakcją jest możliwość poznania tradycji i zwyczajów kilku tutejszych plemion jak chociażby Damara, Himba czy Herero.

Namibia to kraj przepiękny, fascynujący  i pełen różnorodnych ciekawostek, godny odwiedzenia.

Wszystkich zafascynowanych podróżami, tymi dalekimi i tymi bliskimi, oraz odkrywaniem mało znanych miejsc zapraszamy na spotkania.

____________________

Namibia fascynująca kraina na krańcu Afryki

Spotkanie ze Zdzisławem Preisnerem

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

13 kwietnia, godz. 17.00

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

____________________

  Logo 550. Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1
87-100 Toruń
tel.: 56 660 56 12