Nakielska Noc Muzeów i Europejskie Dni Archeologii
Dziedzictwo

Nakielska Noc Muzeów i Europejskie Dni Archeologii

  • Wydarzenie archiwalne: 17.06.2023
Miejsce:
Muzeum Ziemi KrajeńskiejNakło, ul. Pocztowa 14
Serdecznie zapraszamy do muzeum na Nakielską Noc Muzeów i Europejskie Dni Archeologii. Wydarzenie odbędzie się już 17 czerwca 2023 r. Czeka na Was moc atrakcji!

  • Od 18:00 do 19:00 potrwają warsztaty z tkania na bardkach, podczas których uczestnicy wykonają krajki z kolorowej włóczki. Liczba uczestników jest ograniczona. Dzieci poniżej szóstego roku życia zapraszamy z dorosłym opiekunem.

  • Od 19:00 do 20:00 odbędą się warsztaty ceramiczne "Skarby z ziemi wykopane" podczas których uczestnicy wykonają amulet w kształcie Konika Nakielskiego oraz czarkę. Liczba uczestników jest ograniczona. Dzieci poniżej szóstego roku życia zapraszamy z dorosłym opiekunem.

  • Już o 20:30 rozpocznie się wykład z cyklu "Niezwykła historia zwykłych rzeczy. Część VI - ŁÓŻKO". Ze względu na zamieszczone w wykładzie treści jest on przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat.


Przez cztery godziny niezależnie od trwających warsztatów będzie można zwiedzać wystawy z przewodnikiem. Zapraszamy na wystawę stałą oraz czasową pt. "Wodą Połączeni".

Dodatkową atrakcją, którą przygotowaliśmy na ten dzień będzie "Książkodajnia". O co w tym chodzi? Otóż muzeum pozbywa się książek z muzealnej biblioteczki, są to głównie publikacje, które nie koniecznie pasują do tematyki badań jakimi się zajmujemy. Wśród nich znajdą się między innymi książki o tematyce historycznej, takie z zakresu historii sztuki, a także albumy i przewodniki. Część ze wspomnianych publikacji to książki unikatowe, których nie sposób dostać w antykwariacie albo w intrenecie. Każdy kto nas odwiedzi będzie mógł wybrać dla siebie interesujące go książki.

Wszystkie warsztaty, oprowadzanie po wystawach i uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Źródło: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

ul. Pocztowa 14
89-100 89-100 Nakło nad Notecią
tel.: 52 386 08 64

Powiązane wydarzenia