Logo partnera
Muzyka i taniec

Najpiękniejsze Tanga Świata | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 08.07.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Bilety: I pula - 29 zł, II pula - 39 zł, III pula - 49 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona


Początek lipca w Dworze Artusa upłynie nam pod znakiem niezwykłych, przeplatających się ze sobą wydarzeń muzyczno-tanecznych. Wraz z miłośnikami tanga argentyńskiego będziemy świętować wyjątkowy Piernikowy Tango Weekend! Zanim jednak wkroczymy tanecznym krokiem na salę wielką Dworu Artusa podczas Milongi Piernikowej, przygotowaliśmy dla Was niesamowity koncert! Sprawdźcie, kto rozgrzeje artusowy parkiet już 8 lipca 2022 roku o godz. 19:00!

O odpowiednią atmosferę Piernikowego Tango Weekendu zadba ceniony wirtuoz harmonijki – Joe Powers! Muzyk występuje na festiwalach, koncertach i milongach na całym świecie już od ponad 15 lat. Współpracuje ze słynnymi maestrami tanga, orkiestrami i zespołami łączącymi tango z muzyką elektroniczną (Otros Aires, Tanghetto czy Narcotango). Muzyka Joe Powersa łączy i miesza rozmaite gatunki, począwszy od jazzu po klasykę, od hip-hopu po world music czy wreszcie gorące tango argentyńskie.

Wraz z Joe Powersem wystąpią: Igor NowickiGrzegorz Nadolny oraz Piotr Biskupski.

Igor Nowicki – pianista, aranżer, pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Porusza się w wielu nurtach szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Ma na koncie udział w szeregu festiwali krajowych i zagranicznych. Współpracuje m.in. z toruńskim Teatrem im. Wilama Horzycy. Podejmował współpracę z takimi artystami jak: Irena Jarocka, Justyna Steczkowska, Sławek Uniatowski, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Atrakcyjny Kazimierz, Eddie Angel (UK), Maria Rodriguez (CU), Jimmy Thomas (USA), Steve Kindler (USA).

Piotr Biskupski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat licznych nagród indywidualnych konkursów jazzowych. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie jest profesorem nadzwyczajnym. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Forum Perkusji w ramach festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy, Konkursu Młodych Perkusistów „Młodzi Mistrzowie Perkusji” w Brodnicy, a także Międzynarodowego Forum Perkusyjnego w Kolbuszowej. Ekspert Centrum Edukacji Artystycznej, a także członek rzeczywisty Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, Percussion Arts Society, SPAM. Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.

Grzegorz Nadolny – wszechstronny muzyk z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej, jak i kontrabasie. Od prawie trzech dekad aktywnie działa na muzycznej scenie. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych jak Jarosław Śmietana, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Strobel, Wojciech Karolak. Nagrał kilkadziesiąt płyt z twórcami o bardzo zróżnicowanym spektrum muzycznym. Sam uprawia muzykę, która stoi na pograniczu różnych stylów, posiadając jednak silny jazzowy rdzeń. Jest wykładowcą akademickim w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie prowadzi klasę kontrabasu jazzowego i gitary basowej.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”