NADZIANI BLUESEM
Muzyka i taniec

NADZIANI BLUESEM

  • Wydarzenie archiwalne
Ikona Miejsce
ŚwiatłowniaBydgoszcz, Św. Trójcy 15
Toruński zespół Nadziani Bluesem powstał w lipcu zeszłego roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama i multiinstrumentalisty Marka.
Do współpracy zostali zaproszeni Denis (gitara basowa) i Michał (perkusja).
Od początku twórczość zespołu skierowana była w stronę bluesa, jednak fascynacja członków zespołu różnymi gatunkami muzycznymi sprawia ze w repertuarze można również usłyszeć utwory poezji śpiewanej rocka czy jazzu.
Zespół istnieje niecały rok, ale członkowie zespołu występowali wcześniej solo lub w różnych składach przed takimi artystami jak Hey, Kobranocka, Ich Troje czy Stare Dobre Małżeństwo, oraz występowali na różnego rodzaju przeglądach (KATAR, GITARIADA, Mielno, Charzykowy....), festiwalach i koncertach.
Warto wspomnieć, że basista zespołu otrzymał tytuł najlepszego basisty na festiwalu KATAR w 1997 roku, a w 2020 roku nagrał solowa płytę na której wystąpił miedzy innymi włoski wirtuoz gitary Roberto Diana.
Sekcja rytmiczna zespołu współtworzyła również projekt Kto to Taki emitowany swego czasu przez PR3.
Aktualnie zespół jest w trakcie przygotowywania materiału na premierową płytę i właśnie na koncercie będzie można usłyszeć autorskie utwory, które pojawią się na płycie.
Wstęp – cegiełka : 20 zł i 18 zł (emeryci, renciści, niepełnosprawni).

Źródło: Otwarta Przestrzeń ŚWIATŁOWNIA

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00

JUREK PATERSKI - KONCERT

21
maja (sobota), godz. 18:00

MAJOWY KONCERT URODZINOWY