„My też potrafimy”  wystawa i kiermasz wielkanocny
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

„My też potrafimy” wystawa i kiermasz wielkanocny

  • Wydarzenie archiwalne: 23.03.2023
Miejsce:
Urząd MarszałkowskiToruń, pl. Teatralny 2
Zapraszamy na doroczną wielkanocną wystawę rękodzieła osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy” połączoną z kiermaszem. Własne stoiska wystawi 46 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa. Kiermasz odbędzie się w gmachu głównym na placu Teatralnym 2 i przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu w godz. 10-13.30. Zapraszamy!

Swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczniowie szkół specjalnych i podopieczni domów pomocy społecznej oraz twórcy skupieni w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Obejrzeć i kupić można będzie między innymi oryginalne pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczają na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Lista wystawców w załączniku

Urząd Marszałkowski organizuje podobne wystawy-kiermasze dwa razy w roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. Ta, na którą zapraszamy, jest 32. z kolei. Wydarzenie jest finansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego (w ramach projektu „Równe szanse 2030+”).

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego