Muzyka z czterech stron świata | Koncert Karnawałowy
Muzyka i taniec

Muzyka z czterech stron świata | Koncert Karnawałowy

  • Wydarzenie archiwalne: 07.01.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Bilety

60zł / normalny


Bilety dostępne również naWydarzenie organizowane przez zewnętrznego Organizatora | Nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Dworu Artusa | Bilety w sprzedaży za pośrednictwem kupbilecik.pl i biletyna.pl

 


 


Karnawałowa podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód to przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron świata!

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnej fińskiej Polki Ewy! Wprost z północy przeniesiemy Was na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego (Kopciuszek), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach z opery Carmen Georgesa Bizeta.  Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim, rewiowym show prosto z Broadway’u. Usłyszymy sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina (Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery Eugeniusz Oniegin) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery Aleko), a na finał standardy jazzowe George’a Gershwina oraz ulubione przeboje amerykańskie.

Ten wyjątkowy wieczór spędzimy w towarzystwie sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata! Program pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu!

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie około 500 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu Wieczory u Attavantich w Jarosławiu, spektakl Mozartiada podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.

Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39